Jaunstrūžānu pamatskolas absolventu ceriņu laiks

Publicēts 27.06.2017

Ceriņi ar ziedēšanu šopavasar nesteidzās un gandrīz ieziedēja Jāņu zālēs un jasmīnos. Bet savu kulmināciju violetais un baltais ceriņu brīnums sasniedza Jaunstrūžānu pamatskolas 9.klases izlaiduma svinībās, ar savu smaržu un krāsu vēstot, ka arī absolventiem sācies skaistais ceriņu laiks. Tādu izlaiduma moto – ZIED MŪSU CERIŅU LAIKS – bija izvēlējušies absolventi.

Jaunstrūžānu pamatskolas 9. klases izlaiduma svinības tradicionāli notiek Strūžānu kultūras namā (KN). Šogad jau 54. reizi skola izvadīja tālākā dzīvē kārtējos absolventus. Svinīgā gaisotnē atestātus par pamatizglītības iegūšanu saņēma Iļja Gruznovs, Iļja Jeršovs, Mārtiņš Komps, Linda Laganovska, Mārtiņš Mičulis, Diāna Petruņina, Edvīns Uļjanovs un Vitālijs Žuks.

Savās uzrunās absolventus sveica skolas direktors Ivars Igaunis, pirmā klases audzinātāja Vanda Ķebe un tagadējā audzinātāja Līga Augstkalne, kura veltīja saviem audzēkņiem ne vien labus vārdus, bet arī sirdi saviļņojošu dziesmu.

Katram gaviļniekam rokās sagūla ziedu klēpis no radiem, draugiem, skolas biedriem. Tā kā šī klase bija ļoti aktīva gan mācībās, gan ārpusklases pasākumos, tad vairāki skolēni saņēma Goda rakstus un piemiņas balvas. Tās saņēma Mārtiņš Komps, Diāna Petruņina, Iļja Jeršovs, Iļja Gruznovs, kuri īpaši veiksmīgi startēja mācību olimpiādēs, konkursos „Mana Latvija” un „Gudrs, vēl gudrāks”, Rēzeknes novada bērnu un jauniešu sporta skolas basketbola sacensībās. Jauniešu deju kolektīvs „Dzieti” bija sagatavojis saviem kolektīva biedriem – Iļjam Gruznovam, Diānai Petruņinai un Iļjam Jeršovam – skaistu apsveikuma deju, kurā tika izdancināti arī paši absolventi.

Ar emocionāliem un atraktīviem priekšnesumiem absolventus priecēja KN meiteņu vokālais ansamblis „Ziemeļmeitas” un mūsdienu bērnu deju grupa „Pērlītes”.

Pasākuma noslēgumā pateicibas vārdus, dziesmu un skaistu videomateriālu vecākiem un skolotājiem veltīja paši absolventi. Vakara gaitā notika tradicionālā fotografēšanās gan kultūras namā, gan pie skolas, balonu un laternu palaišana zilajā debessjumā. Pēc tam absolventus aicināja uz pirmo valsi muzikanta Aināra Lipska pavadījumā.

Emocionālais un krāšņais izlaiduma mirklis atmiņās ilgi sildīs visus, kas to piedzīvoja. Tālākā dzīves ceļa izvēle būs katram sava, galvenais, lai pietiek gribasspēka, pacietības un uzņēmības iet, darīt, neapstāties! Veiksmi turpmākajās gaitās un darbos!

Leokādija Razgale,
Strūžānu KN vadītāja

Foto no Jaunstrūžānu pamatskolas bilžu galerijas

DSC_0404 DSC_0649 IMG_6713 IMG_7040 IMG_7113 nr.1  nr.3 nr.6 nr.7  nr.9 nr.10 nr.11 nr.12 nr.13

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0