Jaunstrūžānu pamatskolas aktivitātes „Latvijas skolas somas” ietvaros

Publicēts 28.12.2018

2018./2019.mācību gada 1.semestrī, iesaistoties iniciatīvā “Latvijas skolas soma”, Jaunstrūžānu pamatskolas skolēniem bija iespēja plašāk iepazīties ar Latvijas kultūru, arhitektūru, tradīcijām.

Sākumskolas skolēni apmeklēja Latgales vēstniecību „Gors”, kurā iepazinās ar celtnes arhitektūru, uzzināju daudzus faktus par tās būvēšanas procesu, visiem bija iespēja ieskatīties aizkulisēs, grimētavās un citās telpās, kas nav visiem pieejamas ikdienā, ikvienam bija iespēja uzzināt par dažādu profesiju pārstāvjiem, kas šeit strādā. Skolēni noskaidroja, kāpēc „Gora” interjeram ir izvēlēta tieši tāda krāsu gamma, varēja apskatīt arī 1.stāvā izvietoto izstādi.

Latgales Kultūrvēstures muzejā 1.-4.klašu skolēni piedalījās muzejpedagoģiskajā programmā „Māla pikuča piedzīvojumi”, kuras ietvaros visi varēja iepazīt māla fizikālās īpašības, uzzināt vairāk par amatu -podnieks. Tā kā nodarbībā bija praktiskā darbošanās, bērni varēja attīstīt savu radošumu, veidojot no māla dažādus darbiņus. Savas zināšanas par mālu, par Latgali skolēni varēja izpaust, atbildot uz gides uzdotajiem jautājumiem.

6.-7. klašu skolēni apmeklēja R.Blaumaņa muzeju „Braki”, kurā tika piedāvāta muzejpedagoģiskā programma „Velniņu darbi un nedarbi”. Bērniem bija jāiepazīstas ar R.Blaumaņa darbu personāžiem, jāiejūtas dažādās lomās, jāveido iestudējums. Šīs programmas apguve attīsta skolēnos radošumu, palīdz izprast daiļdarba saturu. Savukārt radošajā pagalmā „Tiltiņi” skolēni nostiprināja zināšanas par rakstu zīmēm, iepazina mūsu senču atstāto mantojumu, ikvienam bija iespēja darboties rotu kalšanas darbnīcā, kurā katrs varēja izstrādāt savu unikālo ornamentu, izvēloties gan no piedāvātajām rakstu zīmēm, gan radot kaut ko jaunu, nebijušu.

8.-9. klašu skolēni devās mācību eksursijā uz Likteņdārzu, kur gides vadībā bija iespēja iziet un iepazīties ar „Likteņdārzā” izveidotajiem objektiem un ainavām. Gides pārdomātais, daudzveidīgais, vēsturiskiem faktiem piesātinātais stāstījums par latviešu cilvēku likteņiem lika skolēniem vēlreiz aizdomāties par vēstures sarežģītajiem pavērsieniem. Skolēniem tika sniegta informācija par padomju represijās cietušajiem. Viņu piemiņas iemūžināšana paveikta balstoties uz cilvēku ziedojumiem.

Šis mācību semestris bija piepildīts ar daudzveidīgiem, mācību priekšmetu saturu papildinošiem pasākumiem, arī nākamajā pusgadā izmantosim iniciatīvas “Latvijas skolas soma” piedāvātās iespējas iepazīt mūsu valsts kultūras bagātības.

Jaunstrūžānu pamatskolas skolotāja Līga Augstkalne 

jaunstruzani  jaunstruzani2jaunstruzani3

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0