Jaunstrūžānu pamatskolas komanda piedalās FIRST LEGO League robotu sacensības Valkā

Publicēts 17.03.2017

Robotikas entuziastu darbošanās dažādu vecumu grupās uzņem pamatīgus apgriezienus ne tikai Vislatvijas, bet arī starptautiskā līmenī. 4. un 5. martā Valkā notika FIRST LEGO League robotikas sacensības, kurās piedalījās ap 300 jauniešu no dažādām Latvijas skolām, tostarp, arī no Jaunstrūžānu pamatskolas.

Kopā sacensībās dalību ņēma 31 komanda no Latvijas skolām. Latgali vēl pārstāvēja Preiļu Valsts ģimnāzija, Bebrenes profesionālā vidusskola un Kaunatas vidusskola.

Jau ceturto gadu, FIRST LEGO League sacensībām Latvijas skolas piesaka savas skolēnu komandas, vecumā no 9 līdz 16 gadiem, lai cīnītos par čempiona kausu.

FIRST LEGO League programmas mērķis ir iedvesmot jauniešus pievērsties tādām nozarēm kā zinātne, tehnoloģijas, inženierija, matemātika, kā arī attīstīt tiem nepieciešamās zināšanas un iemaņas. Šīs programmas sacensības tiek organizētas vairāk kā 80 pasaules valstīs, kurās piedalās 25 000 komandu. Latvijas sacensību uzvarētājiem tiek dota iespēja piedalīties Eiropas atklātajā čempionātā.

Jaunstrūžānu pamatskolu pārstāvēja 2 komandas “Ugunsputni” – Žanete Piļka, Valērija Makejeva, Elgars Bautris un komanda “Strūžāni AEA” – Arnolds Anufrijevs, Artis Gļauda, Elgars Razgalis.

Sacensību ietvaros abām komandām bija jāprezentē projekts, savs redzējums par dzīvnieku aizsardzību, kas uzlabotu sabiedrības mijiedarbību ar dzīvniekiem. Tas bija jāsagatavo jau iepriekš mājās. Žūrijas komisijas prezentācijas laikā vērtēja arī komandu saliedētību, bija jāveic praktiski uzdevumi.

Abām komandām bija jādemonstrē savi roboti “robotu dizains”, to programmēšanas paņēmieni, sarežģītības pakāpes robotu kustības dažādu misiju veikšanai.

Visbeidzot, paralēli notika robotu sacensības uz FLL laukuma, kurās robotiem 2,30 min laikā bijā jāveic vairākas misijas ar dažādām sarežģītības pakāpēm, par tām iegūstot punktus.

Šajās sacensībās aktīvākās komandas, tajā skaitā arī mūsu “Ugunsputni”, piedalījās ar saviem iepriekš sagatavotiem skatuves priekšnesumiem.

Vēl viena aktivitāte, kurai mūsu komanda “Ugunsputni” piedalījās, bija izveidot video ar nākotnes profesiju, kas tiek attēlota nekustīgo manekenu veidā.

Visām komandām bija jāprezentē savs galdiņš. Jaunstrūžānu pamatskolas “Ugunsputni” komanda bija īpaši gatavojusies izveidojot savu plakātu ar zīmējumu un novēlējumu. Klāt visam bija Rēzeknes novada baneris (reklāmas plakāts), skaists lietussargs, pildspalvas ar Rēzeknes novada simboliku, tūrisma bukleti, ilustrētās grāmatas par Rēzeknes novadu.

Rēzeknes novada simbolika rotāja Jaunstrūžānu pamatskolas un Kaunatas vidusskolas galdiņus.

Jaunstrūžānu pamatskolas direktors (robotu pulciņa skolotājs) Ivars Igaunis ir apmierināts ar mūsu skolēnu ieguldīto darbu, iesaistoties visās FLL aktivitātēs, īpaši izceļot profesionālo izaugsmi robotu programmēšanā.

Par piedalīšanos šajās sacensībās visi komandu dalībnieki saņēma medaļas un diplomus kā veicināšanas balvu!

Liels paldies Rēzeknes novada pašvaldībai, Stružānu pagasta pārvaldei par finansiālo atbalstu, plakātiem un transportu lai Jaunstrūžānu pamatskolas un Kaunatas vidusskolas komandas pilnvērtīgi varēja pārstāvēt Rēzeknes novadu Latvijas mēroga robotu sacensībās Valkā.

Novēlēsim robotmīļiem arī turpmāk uzcītību, uzņēmību un pacietību, darbojoties diezgan sarežģītajā robotikas lauciņā, un, protams, veiksmi un uzvaras nākamajās sacensībās!

Leokādija Razgale,
Ivara Igauņa foto

20170306_092700 IMG_5096 IMG_5097 IMG_5104 IMG_5109 IMG_5124 IMG_5129 IMG_5144 IMG_5178 IMG_5190 IMG_5233 IMG_53031