Joprojām liela daļa mājsaimniecību bez elektrības; lēmumu par skolu darba režīmu pieņem skolu direktori, ņemot vērā esošo situāciju

Šobrīd Rēzeknes novadā joprojām vairāk nekā 5000 mājsaimniecībām nav elektrības. Lielākajos pagastu centros elektroapgāde jau ir atjaunota, taču tās joprojām nav Feimaņos, Sakstagalā, Čornajā, Pušā un daļēji arī Nagļos. Skolas ir divos no šiem ciemiem – šodien lielie ģeneratori mācību procesa nodrošināšanai tiks piegādāti Feimaņu pamatskolai un Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolai. Pārējās novada skolās vismaz šobrīd ar elektroapgādi saistītās problēmas ir novērstas.

Taču situācija joprojām ir kritiska un sniegs var radīt jaunas elektrības problēmas. Līdz ar to Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs ir izdevis rīkojumu, kas paredz skolu direktoriem pašiem pieņemt lēmumu par 2.semestra sākuma atlikšanu vai pārtraukšanu situācijās, kad nav iespējams mācību procesu nodrošināt atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Ja mācību un audzināšanas process skolā būs traucēts tikai daļēji (piemēram, nevarēs nodrošināt izglītojamo ēdināšanu), skolas direktors tiesīgs uzsākt mācības 2.semestrī, veicot nelielas korekcijas mācību procesā (saīsināt mācību stundas u.tml.).

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Rēzeknes novada dome lēmumu par skolu darbības režīmu pieņem tikai situācijās, kad mācību procesu nevar nodrošināt ilgāk par vienu nedēļu.

Šodien Rēzeknes novada pašvaldības vadība tiekas ar AS Latvenergo pārstāvjiem, lai pārrunātu sadarbības uzlabošanas iespējas – pašvaldība ir gatava vairāk iesaistīties un palīdzēt dabas stihijas radīto seku novēršanā, piedāvājot savus cilvēkresursus un tehniku. Jautājums – vai Latvenergo ir gatavi šo palīdzību pieņemt.