Gadu mijas svinības Kaunatas vidusskolā

Publicēts 02.01.2019

Ziemassvētku laikā katram gribas savu pasaku, savu brīnumu sagaidīt. Kaunatas vidusskolā šis laiks tradicionāli sākas ar Pirmo Adventi, kad sirsnīgā atmosfērā tiek iedegta pirmā svecīte vainagā, kad ciemos ierodas draudzes mācītājs Haralds Broks un aicina visus būt atvērtiem šajā gaidīšanas laikā brīnumam.
Lai arī decembris ir semestra noslēdzošais mēnesis, kad gribas arī kādu mācību parādiņu izlabot, tomēr atliek laiks arī rūķiem. Tā, atkal tradicionāli, pēdējā nedēļa ir Rūķu nedēļa, kad skolā parādās daudz sarkano micīšu, jo kļūt par rūķi ir ne tikai aizraujoši, bet arī visus saliedē šajā gaidīšanas laikā. Pie skolas ir izauguši piparkūku vīriņi, logos iemirdzas sveces un šogad arī izgaismojas namiņu rindas uz rūtīm. Ziemassvētku brīnums ir teju vai sasmaržojams….Kā tad! Pēdējā skolas diena sākas ar Piparkūku tirdziņu, kad daudzi var padalīties ar savu cepšanas māku un kārdina degunus ar piparkūku smaržu, acis ar dažādiem kulināriem gardumiem, ko var uz vietas arī par simbolisku samaksu iegādāties un panašķoties.
Šogad pēc liecību saņemšanas un nopietnās sasniegumu analīzes 1.-5.klases gaidīja pārsteigums – ciemos bija ieradušies Zaķis, Pūce, Vilks un Sivēns no teātra “Nabaga Joriks”, kuri parādīja, ka ne jau spēks ir galvenais, bet draudzība. To novērtēja arī Salavecis ar Sniegbaltīti. Tajā laikā 6.-12.klašu skolēni noslēdza mācību semestri ar klases uguntiņu, pavadot laiku kopā, apmeklējot Mākslas skolas filiāles skolēnu darbu izstādi, ko skolotāja Dace Zagorska bija sagatavojusi kopā ar saviem māksliniekiem, kā arī daloties savā svētku noskaņojumā pie svētku galda un našķojoties ar Rūķu atnestajām dāvanām.

Ināra Paramonova

Foto-Vladimirs Likovs
kaunata kaunata1

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0