“Kad smaržo pēc rudens un miķelīšiem…”

Publicēts 04.10.2017

Ar pīpenēm un liepziediem ir aizsmaržojusi vasara un savu krāšņo rotu ir uzvilcis rudens.Deg dāliju un asteru ugunskuri, rudeņa vējiem spītējot, savas zeltainās cepures liegi šupo saulespuķes, reibinoši smaržo samtenes un kaut kur nostūrī savu krāšņo rotu uzvilkušas krizantēmas un miķelīši.Tie kā mazas zvaigznītes rāda, ka klāt Miķeļdiena. Ik gadus Miķeļdiena pulcē Vērēmu pagasta seniorus, lai sirsnīgās sarunās, apspriežot svarīgākos notikumus senioru dzīvē, tie pabūtu kopā.

Pēcpusdiena aizritēja sirsnīgās sarunās. Miķelīša lomā iejutās un seniorus ar dziesmām sveica Gints Čiučs kopā ar mammu Līgu un folkloras kopas ‘Vorpa” dziedātāji. Krievu dziesmu melodijas skanēja Tatjanas Roslovas un Natālijas Nikolenko izpildījumā. Tika degustēta pie tautas nama uz ugunskura vārīta Miķeļdienas zupa, apsveikti šī gada seniori – jubilāri, kam prāva gadu nasta plecos.

Lai arī vasara nebija lutinājusi ar laika apstākļiem, tomēr pasākuma dalībniekus pārsteidza Janīnas Brāles izaudzētie lielie kartupeļi, Valentīnas Strangates ķirbis, Ludmilas Gabrusānes krāšņie miķelīši un Magdalēnas Škapares mārtiņrozes, bet Alīda Ikauniece degustācijai piedāvāja medutiņu. Seniori arī uzdancoja, apliecinot, ka pagasta cienījamākās paaudzes pārstāvjiem dzīvesprieka netrūkst.

Vērēmu tautas nama vadītāja Sarmīte Strupoviča

IMG_1745 IMG_1747 IMG_1758 IMG_1760 IMG_1762 IMG_1783

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0