Kamermūzikas koncertus Lūznavas muižā šogad noslēgs ar kontrabasa spēles akcentu

Publicēts 21.11.2018

24. novembrī plkst. 15.00 Lūznavas muižas Sarkanajā zālē izskanēs koncertprogramma “Kontrabass un kamermūzika”, kurā kontrabasa spēles solo lomas iespējas klausītājiem parādīs kontrabasists Oskars Bokanovs un pianists Rihards Plešanovs. Gaidāmais koncerts noslēgs dažādās kamermūzikas koncertu sēriju Lūznavas muižā šajā gadā.

Piesakot koncertprogrammu, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra kontrabasu grupas koncertmeistars Oskars Bokanovs un pianists Rihards Plešanovs, kuri kopīgo radošo darbību uzsāka 2018. gada sākumā un līdz šim snieguši koncertus Čehijā, atzīst, ka kontrabasa spēle lielākoties tiek asociēta ar pavadošo lomu orķestrī vai kameransamblī, taču tas, ne mazāk kā citi stīgu instrumenti, spēj pārliecināt ar savām solo iespējām. Pēdējo gadu tendences kontrabasa spēles attīstībā Eiropā rāda, cik strauji aug kontrabasistu virtuozitāte un solo koncertdarbība kļūst aizvien populārāka. Sekojot šīm tendencēm, koncertprogrammā “Kontrabass un kamermūzika” mūziķi vēlas iepazīstināt klausītājus ar Latvijā maz atskaņoto kontrabasa repertuāru. Koncertā skanēs skaņdarbi no baroka līdz 21. gadsimtam, kā arī latviešu komponistu mūzika. Koncerta pirmā daļa būs apcerīgās noskaņās ar J. S. Baha, O. Mesiāna un P. Vaska skaņdarbiem, bet otrajā daļā skanēs romantisku jūtu pilnā Cēzara Franka sonāte.

Oskars Bokanovs (kontrabass) ir Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra (LNSO) kontrabasu grupas koncertmeistars. Mūziķa gaitas sācis kā čellists Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Kontrabasa spēli sācis pie Eināra Upatnieka, vēlāk iestājies Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā (JVLMA) pie doc. Sergeja Brīnuma, kur studiju laikā piešķirta Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas un “Swedbank” Gada Balva jaunajam mūziķim, kā arī beidzis maģistratūru Čehijā, Brno, pie prof. Miloslava Jelineka. Oskars ir vairāku starptautisku kontrabasistu konkursu Brno (Čehija), Blatnā (Čehija) uzvarētājs un Holicē (Čehija), Vroclavā (Polija) laureāts, bijis arī kamerorķestra “Kremerata Baltica” un Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra mūziķis. Spēlējis solo ar kamerorķestri “Sinfonia Concertante” un Latvijas Mūzikas akadēmijas simfonisko orķestri. Ar kamerorķestri “Kremerata Baltica” ir bijusi iespēja orķestra sastāvā kopā muzicēt ar Gidonu Krēmeru, Martu Argerihu, Mišu Maiski, Mario Brunello u.c. Pašlaik Oskars ir arī grupas “Arcandela” kontrabasists.

Rihards Plešanovs (klavieres) ir ieguvis maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie prof. Sergeja Osokina. Stažējies Pētera Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijā prof. M. Voskresenska klasē. Bakalaura studiju laikā mācījies arī Hannoveres Mūzikas un teātra augstskolā pie prof. E. Stīna-Nokleberga. Piedalījies meistarklasēs pie D. Baškirova, D. Joffes, I. Iljas u.c. Pēc uzvaras starptautiskājā jauno mūziķu konkursā Concorso Internazionale di Esecuzione Musicale-III Edizione 2009 Milānā, sniedzis solokoncertus Parīzē, Milānā, Romā, Neapolē, Porto, Viļņā u.c. JVLMA un “Swedbank” Gada balvas ieguvējs (2010), mecenāta O. Zīversa balva ieguvējs (2012). Uzvarējis JVLMA konkursā “Labākais studentu kameransamblis” un P. Vaska jauno komponistu konkursā (2012), atskaņojot Lindas Leimanes skaņdarbu. Uzstājies solo ar JVLMA simfonisko orķestri, kamerorķestri “Sinfonietta Riga”, “Kremerata Baltica”, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Vidzemes kamerorķestri u.c. Vairākkārt sadarbojies ar Latvijas Radio kori, tajā skaitā 2015. gadā, uzstājoties Svētā Jāņa koncertzālē Londonā un atskaņojot multimediālu programmu “Keidžs un laiks”. Vairākkārt sadarbojies ar Latvijā pazīstamiem dziedātājiem. Kā kamermūziķis uzstājies “Kremerata Baltica” festivālā Siguldā un “Šūbertiādē” Ungurmuižā. Kā solists ar JVLMA simfonisko orķestri atskaņojis Džordža Gēršvina “Rapsody in Blue” un Sergeja Rahmaņinova Otro un Trešo klavierkoncertu. Šobrīd Rihards ir klavieru kvarteta “Quadra” un grupas “Arcandela” pianists.

Biļetes uz 24. novembra koncertprogrammu “Kontrabass un kamermūzika” nopērkamas “Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā un internetā, tāpat arī uz vietas Lūznavas muižā. Koncerta biļešu cena no 5,00, 6,00 un 7,00 eiro. Koncertprogrammas norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rēzeknes novads. Plašāka informācija: http://luznavasmuiza.lv.

Inga Žirgule,
Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja
29473700
muiza@luznava.lv
inga.zirgule@rezeknesnovads.lv
http://luznavasmuiza.lv
http://facebook.com/luznavasmuiza

kontrabass un kamermuzika jpg

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0