Karjeras gada noslēguma pasākumi

Publicēts 05.09.2018

Augustā Rēzeknes novada karjeras attīstības atbalsta personāls joprojām aktīvi strādāja, jo novada skolu 5.-9. klašu skolēniem Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”      notika 2 karjeras attīstības atbalsta pasākumi.

KAA pasākuma “Uzņēmējdarbības noslēpumu izlūkgājiens” laikā skolēni apmeklēja piecus dažāda profila uzņēmumus Madonas un Varakļānu pusē. Mārcienas muižā bija iespēja iepazīties ar uzņēmējdarbību, kuras galvenie virzieni ir SPA un viesmīlības pakalpojumi. Skolēniem darbinieki izrādīja procedūru un svinību telpas, kā arī pastāstīja par uzņēmējdarbību un uzņēmumā iesaistīto profesionāļu izglītību, darba specifiku.

Zemnieku saimniecības “Līvi” saimnieks Raimonds Melderis atraktīvi, aizraujoši un interesanti stāstīja par uzņēmēja ikdienu, zemnieku saimniecības darbības virzieniem, iesaistīto profesionāļu izglītību, darba specifiku. Īpaši aizraujoša bija saimniecības apskates ekskursija, kad skolēni varēja iepazīties gan ar kazu ganāmpulku, gan vērot mājas siera ražošanas tehnoloģiskā procesu.

Mežu konsultāciju un pakalpojumu centra struktūrvienība apmācību centrs “Pakalnieši” uzņēmējdarbības izlūkus sagaidīja visnotaļ atraktīvi, piedāvājot iespēju pielaikot tērpus, kurus var asociēt ar dažādiem meža iemītniekiem. Tālāk praktiskā veidā notika iepazīšanās ar profesijām, kuras saistās ar mežsaimniecību, tika iemēģināti dažādi darbarīki un instrumenti. Praktiskās nodarbības papildināja stāstījums par izglītības iespējām un profesiju aktualitāti darba tirgū.

SIA “Madonas atrakcijas” izveidotājs Arkādijs Pušmucāns sniedza informāciju par uzņēmējdarbību, profesijām, kuras nepieciešamas aktīvās atpūtas un viesmīlības piedāvājuma organizēšanā. Skolēniem dienas visaizraujošākā daļa bija iepazīšanās ar SIA “Madonas atrakcijas” piedāvājumu, jo viņi paši kļuva par organizatoriem un iemēģināja sporta un aktīvās atpūtas inventāru.

Pasākumā pēdējais apmeklētais uzņēmums bija Varakļānu novada “Raibais asaris”, kur ikviens garāmbraucējs pievērš uzmanību dīķu saimniecībai, taču uzņēmējdarbības piedāvājums izrādījās ļoti plašs, jo SIA “Raibas asaris” sniedz gan ēdināšanas un viesmīlības pakalpojumus, gan veic karjeru izstrādi un mežu tehnoloģiskās cirsmas. Dienas noslēgumā: praktiskā nodarbība ar viesmīlības pakalpojumu( viesu māja, kafejnīca) noslēpumu izzināšanu.

Savukārt, karjeras attīstības atbalsta pasākumā “Iepazīsti profesijas – sporta bizness” devāmies uz sporta bāzi ”Smeceres sils”. Pasākuma ietvaros notika ekskursija pa sporta bāzi, kuras laikā darbinieki skolēnus iepazīstināja ar sporta bāzes kalendārā gada dzīves ciklu: vasaras un ziemas aktīvās atpūtas piedāvājumu, infrastruktūras uzturēšanu, treniņnometnēm un sporta pasākumiem, tai skaitā- slēpošanas, biatlona, rollerslēpošanas, motosporta, velo un orientēšanās sacensību organizēšanu. Vienlaicīgi tika sniegta informācija arī par sporta pasākumu organizēšanā un nodrošināšanā iesaistītajām profesijām, nepieciešamo izglītību. Neizpalika arī praktiskā nodarbība ar skolēnu prasmju pārbaudi un pašnovērtēšanu, jo skolēni tika iesaistīti ne vien orientēšanās spēlē, bet arī gaisa trošu ceļu iemēģināšanā.

 Projekta koordinatore Rēzeknes novadā Elita Opincāne

IMG-20180817-WA0023IMG_20180817_123125IMG-20180817-WA0052IMG-20180817-WA0008IMG-20180817-WA0027

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0