Kaunata svin 115 gadu jubileju

25.07.2017

Kultūra

Svētdien, 23.jūlijā, plkst.17:00 Kaunatas iedzīvotāji devās gājienā, kas bija veltīts Kaunatas ciemata 115 gadu jubilejai. Vietējie iedzīvotāji pulcējās pie Kaunatas tautas nama, kur apsveikumus dāvāja un pagasta jubilejas nedēļu atklāja Kaunatas pagasta pārvaldes vadītājs Sergejs Bašmakovs un Kaunatas draudzes prāvests Haralds Broks.
Kaunatas pagasta pārvaldes vadītājs Sergejs Bašmakovs atminējās tos dažādos laikus, kuros Kaunatas ciems ir dzīvojis. Varas maiņa, ekonomiskās krīzes un citi smagi brīži, bet mēs vienmēr esam izdzīvojuši un gājuši tālāk ar augsti paceltu galvu. Patlaban mums ir daudzas bagātības ar ko, varam lepoties – Rāznas ezers, Kaunatas pilskalns, Kaunatas ezers, Kandžas muzejs un citi kultūrvēsturiski un tūrisma objekti.
Kaunatas katoļu draudzes prāvests Haralds Broks minēja dažus vēsturiskus faktus, kas vai nu apšauba vai attaisno Kaunatas ciemata īsto gadu skaitu un arī sveica visus Kaunatas iedzīvotājus. Varbūt patiesību mums pateiks Kaunatas vidusskolas vēstures skolotāja Stanislava Inkina, kas otrdien, 25. jūlijā, iepazīstinās visus klātesošos ar Kaunatas ciemata vēsturi, gadu datējumiem, vēsturisko mantojumu un pagasta izmaiņām laika mijā?
Gājiens notika Kaunatas ciema teritorijā: Jaunatnes iela – Dārza iela – Rāznas iela. Mīļš paldies visiem Kaunatas iedzīvotājiem, kas piedalījās šajā gājienā!
Gunta Paulāne,
Kaunatas tautas nama vadītāja