Kaunatā svin Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu

Publicēts 07.05.2019

4. maija pēcpusdienā Kaunatas tautas namā notika svinīgs pasākums par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai. Tas sākās ar kopīgu valsts himnas nodziedāšanu. 4. maijs mums ir devis otru elpu, atvēris ne tikai robežas, bet arī acis, sirdis un prātus. Tā ir tā mūsu brīvība. Tā ir tā brīvība, kas jāsvin.

Sanākot kopā ar saviem tuvajiem, uzklājām baltus galdautus un svinējām svētkus. Jo lielas dienas ir jāsvin. Baltā krāsa latviešiem ir bijusi vismīļākā, tā ir pilnības, tīrības un svētuma simbols. Kā baltais saules stars sadalās septiņās varavīksnes krāsās, tā latviešu baltās drānas ir saaustas no septiņiem pavedieniem, un tikai tur, kur tie ir savijušies kopā, rodas īsts mirdzošs baltums.

Baltā galdauta svētkus cilvēki rada sev paši, uz tiem katrs nāk ar savu cienastu, katrs pievieno galdā un kopīgajās sarunās savu devumu, kopīgi radot svētku sajūtu. Baltā galdauta svētki atgādina to, ka Latvijas Republikas neatkarības atjaunošana – Latvijas valsts otrā dzimšanas diena, bija rezultāts konkrētu cilvēku neatlaidīgai rīcībai un drosmei. Tā bija uzdrīkstēšanās. Baltais galdauts šajos svētkos tiek klāts, lai mēs sanāktu kopā, dalītos atmiņās, būtu draudzīgāki un atvērtāki.

Tradīcijas ir kā meti vēstures un kultūras audeklā, kas satur kopā vēstījumu par laiku. Tradīcijas ir kā rāmis, kas aptver gleznu ar vēstures momentuzņēmumu un atstāj to nākošajām paaudzēm. Arī mēs, Kaunatas pagasta iedzīvotāji, svinot 4. maiju, turpinājām tradīcijas, ko nodosim tālāk nākamajām paaudzēm.

Šogad apzinājāmies senas tradīcijas, nemateriālā, t.sk. kulināro mantojumu un godā celšanu, atrodot jaunas kopīgu vērtību apliecinājuma izpausmes. Seši Kaunatas pagasta iedzīvotāji dalījās ar savas ģimenes iecienītiem ēdieniem, kuri kā kulinārais mantojums tiek nodots no paaudzes paaudzē. Liels paldies Nellijai Vasiļjevai, Antonam Savickim, Irēnai Brolišai, Žannai Duļķevičai, Antonijai Gaveikai un Irēnai Peļņai par piedalīšanos un sava kulinārā mantojuma popularizēšanu.

4. maijs tā ir diena, kad domājam par savu brīvību, par mums, par savu Latviju! Šie svētki katrā no mums radīja apņemšanos būt saliedētiem un atsaucīgiem svinot Latvijas otro dzimšanas dienu!

Teksts un foto: Ligita Jokste – Bogdanova,
Kaunatas tautas nama vadītāja

IMG_1454 IMG_1467 IMG_1471

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0