Kaunatas vidusskolai -150!

Publicēts 15.01.2015

Iebraucot aiz zīmes „Kaunata”, paveras skats uz Kaunatas Gaismas pili – Kaunatas vidusskolu. Absolvents saredz aiz fasādes gaiteņus, pa kuriem skriets, kabinetu durvis, kas slēpj kādu pazīstamu solu, kādu neaizmirstamu atmiņu par skolas laikiem. Svešinieks saredz lepnu ēku, kas cēli veras no kalna uz Rāznas pusi. Ceļš līdz kalna virsotnei Kaunatas vidusskolai bijis pakāpenisks, mainot vietu un fasādes pusotra gadsimta garumā…

No necilas koka ēkas pagasta centrā skola ir izaugusi par trīsstāvīgu lepnu ēku, kas Eiropas projektu ietvaros ir ieguvusi ne tikai silta toņa fasādi, bet arī mājīgas iekštelpas, kurās arī ziemas spelgonī ir silti. No mazās sporta zāles sportisti ir pārcēlušies uz plašu divstāvīgu piebūvi ne tikai ar lielu un augstu sporta zāli, bet arī ar trenažieru zāli un spoguļzāli. Pateicoties gan skolotāju, gan Skolēnu Domes aktīvajam darbam projektu konkursos inventāru telpas ir piepildītas ar aprīkojumu gan vasaras sporta spēlēm, gan ziemas aktivitātēm. Šogad arī mājturības skolotāji ir ieguvuši jaunas telpas ar modernu aprīkojumu, kur sniegt savas zināšanas. Izvērtējot skolu sasniegumus, Kaunatas vidusskola šogad no 93 skolām reitingā ir ieguvusi 46. vietu Latvijā un 1. vietu Rēzeknes novadā. Kaunatas atpazīstamību veicina arī tādi fakti, ka Laura Reinika klipā „Stāsti man” ir saskatāmi mūsu skolēni, tas, ka skolas telpās ar mūsu skolēnu līdzdalību pagājušajā gadā tika uzņemta filma „Es esmu šeit”, kā arī raidījumā „Sekotāji” varēja just līdzi Kaunatas vidusskolas komandai, kas uzvarēja Lielvārdes Spīdolas ģimnāzijas komandu. Mūsu skolas folkloras grupa ir pazīstama ne tikai Latgalē, ne tikai Latvijas mēroga pasākumos, bet arī nes mūsu folkloru ārpus valsts robežām. Tikko mūsu folkloras grupas skolēni devās braucienā uz Taizemi.

Paralēli mācību darbam notiek intensīvs darbs interešu izglītībā: skolēni dejo un dzied, un regulāri nes Kaunatas karogu Dziesmu un Deju svētkos, spēlē teātri, sporto un pērļo, iepazīst vidi un putnus. Skolēnu Dome un Mazā Dome rīko tematiskos pasākumus klašu grupām, kas skolēniem gan dod iespēju parādīt savus talantus, gan paplašināt savu redzesloku.

Kaunatas vārdu zina arī ārpus robežām – nu jau ir noslēdzies otrais Comenius projekts, kura laikā Bulgārijas, Grieķijas, Itālijas, Rumānijas, Ungārijas, Vācijas, Igaunijas skolas apmeklēja 14 skolēni un 8 skolotāji.

Nomainījušies ir skolotāji, kas ielikuši mūžu savos skolēnos, nomainījušies skolēni, kas nesuši Kaunatas skolas vārdu pasaulē, bet nav mainījusies vēlēšanās apgūt un sniegt zināšanas. Un 14. februārī – Mīlestības svētkos – Kaunatas vidusskola gaida savus absolventus, lai acīs uzdzirkstī atkalredzēšanās prieks, lai sirdī ielīst atmiņu siltums un pārņem lepnums par savu skolu.

Ināra Paramonova
skolotāja

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0