Kaunatas jauniešu centra jaunieši ciemojas Ādažu militārajā bāzē

Publicēts 14.10.2016

Oktobra sākumā Kaunatas jauniešu centra dalībnieki ciemojās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Sauszemes spēku kājnieku brigādes organizētajā atvērto durvju dienā Ādažu novada Kadagā.

Šī brauciena mēŗķis bija veidot jauniešos izpratni par NBS un stiprināt patriotiskumu.

Militārajā bāzē jauniešus sagaidīja Sauszemes spēku kājnieku brigādes galvenais virsseržants Edgars Joksts-Bogdanovs, kura pavadībā visi devās iepazīt militārās bāzes teritoriju. Ekskursija sākās ar izzinošu prezentāciju par Sauszemes kājnieku brigādes struktūru, uzdevumiem, ekipējumu, ieročiem un sadarbību ar Latvijas sabiedrību. Galvenais virsseržants Edgars Joksts-Bogdanovs visus aizrāva ar savu stāstījumu, tāpēc jaunieši klausījās ar interesi, uzdeva jautājumus. Pēc prezentācijas sekoja ekskursija pa militārās bāzes teritoriju.

Sākumā jaunieši nokļuva medpunktā, kur iepazinās ar medpunkta darbības principiem, realitātē vēroja, kā iekārtots un aprīkots Ādažu bāzes medpunkts.

Nākamais apskates objekts bija karavīru kapela, kura kā celtne ir paredzēta un aprīkota ar visu nepieciešamo karavīru garīgās pasaules pilnveidošanai. Ādažos ir vienīgā kapela NBS, kas ir būvēta kā atsevišķa ēka, nevis ierīkota pielāgotā telpā.

Ļoti interesanti bija karavīru kazarmās. Te jaunieši varēja redzēt, kāda kārtība un disciplīna ir jāievēro Latvijas armijas karavīriem, atstājot savas istabiņas.

Aizkustinošs bija mirklis, apmeklējot kritušo karavīru piemiņas vietu. Te galvenais virsseržants Edgars Joksts-Bogdanovs mums izstāstīja par kritušo karavīru memoriāla tapšanas ideju un to, kā tā tiek realizēta. Izrādās, ka viss projekts tiek īstenots uz ziedojumu pamata. Jaunieši ar klusuma brīdi godināja kritušos karavīrus.

Nākamais apskates objekts bija nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas skola. Te jaunieši tika iepazīstināti ar dažādiem munīcijas veidiem. Nesprāgušās munīcijas skolas instruktors izstāstīja, kā darbojas atmīnēšanās speciālisti, kas neitralizē nesprāgušo munīciju visā Latvijā. Jaunieši uzklausīja ikdienā ļoti noderīgus padomus, kā rīkoties, ja ir atrasta šāda munīcija (nepazīstami priekšmeti).

Un tad sākās ilgi gaidītais brīdis – armijas ieroču, armijas ekipējuma un tehnikas apskate. Jauniešiem bija iespēja gan paturēt rokās ieročus, gan pielaikot ekipējumu, gan iekāpt armijas mašīnās, gan vizināties ar tām.

Ekskursija bija ļoti aizraujoša un interesanta. Jauniešiem pēc ekskursijas radās pozitīvs iespaids par to, kas ir Nacionālie bruņotie spēki. Daži jaunieši pat izteica vēlmi pēc skolas beigšanas kļūt par savas valsts aizstāvjiem. Liels paldies galvenajam virsseržantam Edgaram Jokstam-Bogdanovam par sniegto izsmeļošo un aizrautīgo stāstījumu ekskursijas laikā.

Ligita Jokste-Bogdanova,
Kaunatas jauniešu centra vadītāja

armija armija2 armija3 armija4 armija5

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0