Kaunatas pagasta jauniešu centrā īstenots jaunatnes inventāra iegādes projekts „Jautri ēdis”

Publicēts 28.10.2016

Pateicoties Rēzeknes novada pašvaldības un Kaunatas pagasta pārvaldes atbalstam, Kaunatas pagasta jauniešu centrā „Buras” tika īstenots jaunatnes inventāra iegādes projekts. Projekta mērķis bija veicināt un dažādot Kaunatas pagasta jauniešu lietderīga brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Jauniešu centrā iepriekš iegādātais inventārs ir vairāk paredzēts sportiskām aktivitātēm. Lai piesaistītu jauniešu uzmanību un veicinātu lietderīgu brīvā laika pavadīšanu ir nepieciešams kaut kas jauns, kas jauniešus interesētu. Šī projekta ietvaros vēlējāmies iegādāties dažādu virtuves inventāru, lai jauniešu vidū popularizētu veselīga uztura pamatprincipus, kā arī iemācītos patstāvīgi darboties virtuvē un popularizētu galda kultūru. Mūsu jauniešu centrā ir izveidota speciāla telpa, kura ir aprīkota virtuves vajadzībām. Ir izlietne, elektriskā plīts, mikroviļņu krāsns, ledusskapis, bet nebija inventāra ar ko un kur pagatavot ēdienu. Veicot aptauju jauniešu vidū, par tēmu, ko tu vēlētos uzlabot savā jauniešu centrā, jaunieši minēja, ka vēlās “iekustināt” virtuves darbību.

Tāpēc projekta ietvaros tika iegādāts daudzveidīgs virtuves inventārs: kaltiņu komplekts, panna cepšanai, elekt. tējkanna, mikseris, plastmasas bļodas un trauciņi, paplātes, uzgriežamie dēlīši, trauku žāvējamais, cepeškrāsns pannas, galda piederumi, kausiņu komplekts, krūzes, sietiņu komplekts, rīve un naži.

Iegādātais inventārs sekmē jauniešu lietderīgu brīvā laika pavadīšanu un popularizē Kaunatas jauniešu centra darbību. Iegādātais inventārs sekmē arī sadarbību jauniešiem savā starpā un ar citiem jauniešu centriem. Kā arī jauniešu centram izveidojusies vēl ciešāka sadarbība ar vecākiem. Projekta rezultātā jaunieši ir apguvuši dažādas kulinārās jomas prasmes. Izveidojuši draudzīgākas attiecības, pakāpeniski veidojas dažādas tradīcijas, piemēram, brīvdienās kopīgi gatavojam paši ēdienus vai aicinām speciālistu, kurš iemāca kādas jaunas iemaņas kulinārijas jomā.

Ligita Jokste – Bogdanova
Kaunatas jauniešu centra” Buras” vadītāja

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0