Kaunatas vidusskolā lepojas ar skolas laureātu sasniegumiem

Publicēts 10.06.2019

Noslēdzies mācību gads. Jau tradicionāli pēdējās skolas dienās Kaunatas vidusskolā notiek pasākums “Skolas laureāts 2019”. Izvērtējam padarīto, pasniedzam pelnītās balvas un goda nosaukumus. Ar lepnumu varam atzīt, ka Kaunatas vidusskolas kolektīvs savā novadā, arī Latgales un visas valsts mērogā strādājis godam. Esam lielu izaicinājumu priekšā: skolai jāapliecina, ka spējam ne tikai nokomplektēt klases, bet arī izpildīt izglītības kvalitātes rādītājus. Tomēr es vēlos uzsvērt un atgādināt, ka aiz visiem normatīvos noteiktajiem skaitļiem un procentiem galvenais ir jaunais cilvēks. Iespējams, dažam jau tas, ka ir iegūta vidējā izglītība, kaut ne ar spožākajām atzīmēm, ir atspēriena punkts nākotnei, ko mēs varam dot. Vienmēr ir iespēja attīstībai un pilnveidošanai. Pasākums izvērsās kā pateicības un apliecinājuma svētki, jo vārdiņš “paldies” ir visstiprākā valūta, kas nekad nemaina savu vērtību. Pirmo pateicību pasniedzām Kaunatas pagasta pārvaldei par sapratni, sadarbību un atbalstu skolas ikdienas darba organizācijā. Paldies teicām skolēnu vecākiem, kurus aicinājām svētku brīdī būt ar saviem bērniem un skolotājiem, bez kuru līdzdalības nebūtu iedomājama skolēnu izaugsme.

“Skolas laureāta 2019” titulu par sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs, valsts pārbaudes darbos ieguva:

Ilze Verpakovska:

  • 1. vieta Rēzeknes un Viļānu novada olimpiādē ekonomikā (skolotājs Juris Klismets); izvirzīta uz valsts posmu;
  • 1. vieta Rēzeknes un Viļānu novada olimpiādē bioloģijā (skolotāja Oksana Ščukina-Kilaitene);
  • 2. vieta Rēzeknes un Viļānu novada olimpiādē matemātikā (skolotāja Aija  Gribuste);
  • Atzinības Rēzeknes un Viļānu novada olimpiādē vēsturē (skolotāja Ingrīda Ūzulāne) un angļu valodā (skolotāja Anita Klismete)

Ērika Peļņa:

1. vieta Rēzeknes un Viļānu novada latviešu valodas un literatūras olimpiādē (skolotāja Ilona Peļņa); izvirzīta uz valsts posmu.

Toni Anželo Fernandes:

3. vieta Rēzeknes un Viļānu novada latviešu valodas un literatūras olimpiādē (skolotāja Ilona Peļņa).

Lija Saukāne:

3. vieta Rēzeknes un Viļānu novada olimpiādē bioloģijā(skolotāja Oksana Ščukina – Kilaitene).

Daniels Stepiņš:

3. vieta Rēzeknes un Viļānu novada latviešu valodas(mazākumtautību izglītības programmas) olimpiādē (skolotāja Marija Mukāne).

Maksims Ameļčenkovs:

Atzinība Rēzeknes un Viļānu novada olimpiādē fizikā (skolotājs Vladislavs Kisteris)

Dāvids Kairišs: teicami sasniegumi VPD (skolotāja Velta Podvinska).

Amanda Kudle: izcilas sekmes mācībās (skolotāja Regīna Katkovska).

Varvara Spruževnieka: izcilas sekmes mācībās (skolotāja Jevģēnija Šlapakova)

Nominācijā – Sasniegumi sportā titulu “Skolas laureāts 2019” kopā saņēma 13 audzēkņi, kaut gan šajā nominācijā pretendentu klāsts ir vislielākais.

Tie ir: Armands Prančs -florbols, volejbols, vieglatlētika;

Vadims Matisāns- galda teniss, futbols;

Renārs Duļķevičs- florbols, vieglatlētika;

Ivans Sergejevs- florbols, volejbols, futbols, vieglatlētika;

Ilārija Sevčuka -florbols, vieglatlētika;

Marina Rusakova- galda teniss, vieglatlētika;

Maria Vaļuma –Talkiu- volejbols, vieglatlētika;

Dainis Rusakovs- galda teniss;

Nauris Katkovskis- volejbols, vieglatlētika, galda teniss;

Radvils Abajevs- florbols, volejbols, futbols;

Raivis Beinarovičs- galda teniss, florbols, vieglatlētika;

Katrīna Bartuša – galda teniss;

Sabīne Leiņa – vieglatlētika;

Skolotāji: Eļa Astiča, Edgars Teivāns, Dainis Čudars.

Nominācijā – ārpusstundu darbs , nosaukumu “Skolas laureāts 2019” saņēma ne tikai skolēni, bet arī skolotāji:

Kaspars Bačkurs – 2x Klavierspēles starptautisko konkursu laureāts, folkloras kopas „Rāznaviņa” dalībnieks , valsts mēroga folkloras pasākumā – nominācijā „Dižākais dziedātājs” 1. pakāpe, novada pasākuma “Rēzeknes novada Jaunatnes Gada balva 2018″ nominācijas „Gada jaunais mākslinieks” ieguvējs, novada pasākuma „Vara talants” dalībnieks, skolas pasākumu vadītājs un dalībnieks;

Ieva Sutina - Folkloras kopa „Rāznaviņa” dalībniece, 1. pakāpe valsts mēroga folkloras pasākuma nominācijā „ Dižākā dziedātāja”, 1. vieta jauno izpildītāju konkursā „ Nodreb sirds”, novada pasākuma „ Vara talants” dalībniece , skolas pasākumu vadītāja un dalībniece;

Ērika Ruhmane - folkloras kopas „Rāznaviņa” dalībniece, I. pakāpe Latgales reģiona folkloras kopu skatē, I. pakāpe valsts mēroga folkloras pasākumā nominācijā duetiem „Dižākie dziedātāji”, novada pasākuma „ Vara talants” dalībniece, valsts mēroga muzikālo konkursu dalībniece, skolas pasākumu vadītāja un dalībniece, sasniegumi sporta sacensībās florbolā.

Linda Keisele – “Labo darbu gadatirgus” nominācijas “ Oriģinālākais un pārsteidzošais labais darbs” ieguvēja, Skolēnu domes locekle, līdzdalība jauniešu iniciatīvu projekta „Elpo dziļāk” sagatavošanā, skolas tematisko un novada skolu sadraudzības vakaru organizatore un dalībniece;

Līna Šlapakova – ‘Labo darbu gadatirgus” nominācijas” Oriģinālākais un pārsteidzošais labais darbs” ieguvēja, “Rēzeknes novada Jaunatnes Gada balva 2018″ nominācijas „Gada skolēnu mācību uzņēmums” ieguvēja, dalībniece valsts mēroga un ASV vēstniecības projektā ‘’Start strong 3+3’’ , skolas pasākumu vadītāja;

Inguss Sutins - folkloras kopas „Rāznaviņa” dalībnieks, jauno izpildītāju konkursa „Nodreb sirds” dalībnieks, skolas vokālā ansambļa vadītājs un dalībnieks, novada pasākuma „Vara talants” dalībnieks, atbildīgais par skolas pasākumu muzikālo pavadījumu un noformējumu, skolas diskotēku dīdžejs;

Paula Kudravska – 2. vietas ieguvēja skatuves runas konkursā;

Aleksandrs Fjodorovs – 3. vietas ieguvējs skatuves runas konkursā.

Skolotāji:
Alla Silova – tautas deju kolektīvu vadītāja

Sandra Viša – folkloras kopas “Rāznaviņa” vadītāja

Maruta Čudare- skolas 1.-5. klašu kora vadītāja

Eļa Astiča -ārpusstundu darba vadītāja skolā

Šogad ieviesām vēl vienu nomināciju – Sasniegumi ikdienas mācību procesā. Pie balvām tika 15 labākie skolēni, kuru vidējais gada vērtējums bija virs 7,89. Jāatzīmē , ka augstākais gada vērtējums ir 9,42

Labākos rezultātus uzrādīja: Ilze Verpakovska, Toni Anželo Fernandes, Ērika Peļņa, Kaspars Bačkurs, Ieva Sutina, Evelīna Luīza Miezāne, Līna Šlapakova, Amanda Kudle, Oļegs Lukša, Maksims Ameļčenkovs, Sabīne Ameļčenkova, Sabīne Leiņa, Maija Valērija Hočeva, Maria Vaļuma Talkiu, Sanita Kuzminska.

Pasākuma noslēgumā skolēni varēja repot kopā ar grupu “Latgalīšu reps”. Šie spilgtie mirkļi liks viņiem atcerēties pasākumu, kļūt par savas skolas, Latgales, Latvijas patriotiem.

Paldies par atbalstu mūsu uzņēmējiem Jeršovu ģimenei – piensaimnieku kooperatīvā saimniecība “Kaunata”, Tēraudu ģimenei – viesu nams “Zaļā sala”, Pēterim Katkovskim un Viktoram Leiņam – SIA “Skaida PV”, Arnim Romanam – SIA “Oksalis”, Anatolijam Kozlovam SIA “Rāznas stāvkrasti”, Kuzminsku ģimenei – ZS “Tip Tops”, draugiem no “Stichting Hulp Letland”.

Būs nākamais mācību gads, būs jauni sasniegumi/ Kaut 2018./2019. mācību gads jau ir vēsture, tas labs pamats nākamajiem izaicinājumiem.

Vasara klāt! Lai jauka vasariņa, lai smeļamies spēku no saulītes!

Alīna Gendele,
Kaunatas vidusskolas direktore

Foto: Vladimirs Likovs

DSC_0914 DSC_0915 DSC_0917 DSC_0927 DSC_0935 DSC_0941 DSC_0946 DSC_0950

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0