Kaunatas vidusskolā robotus būvē arī visjaunākie

Publicēts 27.04.2018

22.aprīlī Maltas daudzfunkcionālajā zālē notika vērienīgs pasākums „Latvijas robotikas čempionāts RTA 2018”, ko organizēja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Inženieru fakultāte sadarbībā ar Rēzeknes novada domi. Tajā piedalījās gan pārstāvji no Latvijas, gan arī no kaimiņvalsts Lietuvas.
Kaunatas vidusskolu pārstāvēja komandas „Baltie putni” 7 dalībnieki. Visjaunākie Lego robotikas pulciņa dalībnieki – Rinalds Paramonovs (1.a klase-Lego Sumo), Gustavs Gabriels Mikelis un Tomass Dekterevs (2.a klase-līnijsekošana) sacensībās startēja pirmo reizi. Gatavoties sacensībām viņiem palīdzēja vecākie pulciņa dalībnieki, kuri šajās kategorijās piedalās jau otro gadu. Vecāko klašu skolēni Maigurs Čanguls-Čivkuls, Rolands Dekterevs un Arturs Zeļčs (7.a klase) un Ričards Raitis Mikelis (4.a klase) savas spējas pārbaudīja VEX sacensībās. Ar padomu un uzmundrinošu vārdu viņiem bija līdzās LEGO robotikas pulciņa skolotāja Evita Kairiša. Ar lielu interesi aizraujošajām sacensībām līdzi sekoja arī četri robotikas pulciņa pirmgadnieki (1.-2.klašu skolēni), kuri sajūsmā par redzēto jau ir gatavi droši nākošajās sacensībās piedalīties arī paši. Kad sacensībām veltītais laiks bija beidzies, visi varēja pamēģināt savas prasmes jebkurā no piedāvātajām disciplīnām.
Lai arī šoreiz „Baltie putni” neieguva godalgotās vietas (bet nebija arī pēdējie), gan skolēni, gan skolotāja atgriezās mājās ar gandarījuma sajūtu, jo bija pārbaudīti pirmie roboti jaunāko skolēnu rokās, bija iegūts plašāks skatījums uz iespējām un, galvenais, interese par LEGO robotiku nostiprinājās vēl vairāk.
Paldies visiem atbalstītājiem, tostarp Rēzeknes novada domei par sarūpētajām pusdienām sacensību dalībniekiem un Kaunatas pašvaldībai par transportu!
Ināra Paramonova

Malta_VEXMalta_linWP_20180422_017

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0