Kaunatas vidusskolas akreditācijas process beidzies, darbs turpinās

Izglītība

Pagājušā gada augusta beigās iepazinu savu jauno darba vietu – Kaunatas vidusskolu. Nu varu atzīt, ka skola ir kļuvusi man ļoti svarīga, un tāpat kā visi kaunatieši, teikt, ka tā ir arī mana skola. Šis mācību gads Kaunatas vidusskolā ir ļoti svarīgs, jo notika akreditācija. Marta sākumā skolā strādāja ekspertu grupa, un tagad saņemts arī komisijas atzinums. Varam būt gandarīti, jo kolektīva darbs ir pozitīvi novērtēts: astoņās jomās vērtējums ir “labi”, deviņās – “ļoti labi”.
Eksperti atzinīgi novērtēja gan mācīšanas un mācīšanās procesu, pārbaudījumu rezultātus, gan skolas mikroklimatu, gan dažādās audzināšanas darba formas un materiālo bāzi. Šie sasniegumi ir kopīgs daudzu gadu pedagogu godprātīga darba rezultāts, kas apliecina skolas darba kvalitāti un stabilitāti.
Protams, pašlaik, izglītības satura reformu laikā, ir ļoti svarīgi iedzīvināt 21. gadsimtam atbilstošās darba formas, mainīties līdzi laikam, attīstīties. Ņemsim vērā ekspertu ieteikumus un savās stundās teoriju arvien vairāk saistīsim ar reālo dzīvi, dažādosim pārbaudes darba formas, strādāsim Zaļajā klasē. Atzinumā ir ieteikums sakārtot stadionu, lai sporta stundas un ārpusstundu nodarbības varētu notikt mūsdienīgā, ērtā un drošā vidē. Par šo jautājumu risināšanu esam domājuši arī paši. Visus ekspertu ieteikumus esam izanalizējuši, un akreditācijā pēc sešiem gadiem, domāju, skola saņems tikpat labu un vēl augstāku novērtējumu.
Gribu no sirds pateikt paldies visiem, kuri ir ieinteresēti skolas izaugsmē. Akreditācias process to apliecināja. Paldies par atbalstu un pozitīvu sadarbību skolēnu vecākiem, aktīvajai, iniciatīvas bagātajai skolēnu domei, pašvaldības vadībai un darbiniekiem, novada Izglītības pārvaldei, mūsu sadarbības partneriem.
Esmu gandarīta par mūsu skolas pedagogu un saimnieciskā personāla vienotību, darba prieku.
Katru mācību gadu mēs dzirdam ziņas par skolu reorganizāciju un slēgšanu. Gribu cerēt un esmu pārliecināta, ka Kaunatas vidusskola ne tikai pastāvēs, bet kļūs par izglītības, kultūras un mūžīzglītības centru savā un apkārtējos pagastos.
Strādāsim, pilnveidosimies! Visiem kopā tas izdosies. Esam to pierādījuši.

Kaunatas vidusskolas direktore Alīna Gendele