Kaunatas vidusskolas jaunieši ES mājā

Publicēts 17.10.2018

Gatavojoties gaidāmajām Eiropas vēlēšanām 2019. gada maijā, ES māja piedāvā interaktīvu nodarbību “Eiropas vēlēšanas”, kas sniedz jauniešiem iespēju aktīvi līdzdarbojoties apjaust, kāpēc ir svarīgi būt pilsoniski aktīviem. Arī Kaunatas vidusskolas 9.b klase (audzinātāja Žanna Kistere) un 10.a klase (audzinātāja Ināra Paramonova) 10. oktobra agrā rītā devās uz Rīgu, lai ēkā, pie kuras nenogurstoši plīvo zilie Eiropas karogi, tiktos ar ES mājas informācijas un konsultācijas sniedzēju Dārtu Ošenieci un Eiropas parlamenta biroja Latvijas sabiedrisko attiecību speciālisti Baibu Zālīti.

Nodarbības laikā jauniešiem tika palūgts izmantot mobilos telefonus, lai atbildētu uz jautājumiem par ES. Gan ar dažādu jautājumu, gan atraktīvas informācijas palīdzību Baiba un Dārta mudināja jauniešus apzināties, ka pavisam drīz jau arī viņiem būs tiesības piedalīties vēlēšanās, kā arī rosināja būt ne tikai pasīviem vēlētājiem, bet izprast un sekot līdzi aktualitātēm ES. Tāpat skolēniem bija iespēja uzdot jautājumus par atsevišķām norisēm Eiropas Savienībā. ēc nodarbības jaunieši tika aicināti apskatīt arī Ineses Eglītes gleznu izstādi “Krāsu simfonija ATKLĀSME”.

Atlikušo laiku līdz mājupceļam kaunatieši izmantoja, lai apbrīnotu pa ceļam uz kvestiem unikālo Rīgas jūgendstila arhitektūru, orientētos Rīgas ielās un apmeklētu Motormuzeju.

Ināra Paramonova

dav IMG-20181011-WA0002 IMG-20181016-WA0003

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0