Kaunatas vidusskolas komandas misijā “Latgales sargi”

Publicēts 09.10.2018

Uz Daugavpils pilsētas domes Sporta un jaunatnes departamenta Jaunatnes nodaļas aicinājumu piedalīties spēlē „Latgales sargi 2018” atsaucās četras Kaunatas vidusskolas komandas: 8.a klase – „Kaunatieši” (audzinātāja Solvita Brokāne), 10.a klasē divas komandas „Spēks” un „Pozitīvo emociju aģenti” (audzinātāja Ināra Paramonova) un 12.a klase – „Kaunatas bataljons” (audzinātāja Marija Mukāne). Pirms pašas spēles komandām bija jāpiedalās atlases posmā, kur bija paredzēts atlasīt 20 komandas. Pieteikumā bija jānorāda komandas motivācija piedalīties, komandas locekļu stiprās īpašības, moto un kopīgais foto. Visas četras komandas tika uzaicinātas 4. oktobrī ierasties Daugavpils cietoksnī.

Spēle sastāvēja no diviem posmiem – vispirms notika apmācības sešās darbnīcās (pirmās palīdzības sniegšana āra dzīves apstākļos, pārvietošanās pēc kartes un kompasa, komandu došana un izpilde, Latvijas Brīvības cīņu vēsture, slēptā pārvietošanās, ekipējuma komplektēšanas principi un sagatavošana līdzņemšanai, lauka un stacionārā šaušana, tuvcīņas pamatprincipi, sakaru pamatprincipi (Morzes ābece un Fonētiskais alfabēts), līderības un izdzīvošanas pamatprincipi), bet pēcpusdienā – misijas skrējiens „Atbrīvo Daugavpili!”, kurā jaunieši varēja pielietot dienas pirmajā daļā iegūtās zināšanas un prasmes. Komandām līdzi dzīvoja un pasākumu vadīja grupas „Gainfast” solists un ielu vingrošanas kustības līderis Kaspars Zlidnis.

Diena bija vējaina, bet saulaina, un komandas ar prieku izgāja noteiktos spēles posmus, kas prasīja gan komandas darbu, gan atbildību par uzticētajām materiālajām vērtībām, gan izturību. Rezultāti bija dažādi, bet ieguvums visiem bija vienotības sajūta un gandarījums par to, ka varēja pārbaudīt savus spēkus un uz brīdi pieskarties vēsturei…

 

Ināra Paramonova
Foto:Solvita Brokāne

IMG-20181004-WA0009

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0