Kaunatas vidusskolas skolēni dodas ekskursijā uz Vidzemes sirdi

Publicēts 11.06.2019

28. maijā mazākie Kaunatas vidusskolas 4.a, 4.b un 3.b klases skolēni devās izbraucienā uz Cēsīm, lai iekarotu Vidzemes sirdi.

Autobuss pieturēja Āraišos. Āraišu ezerpils apskate deva iespēju uzzināt, kā dzīvojuši, ko ēduši senie latgaļi, kā ģērbušies, kāpēc ir nogrimusi ezerpils un kā tā no jauna augšāmcelta. Slikto apstākļu dēļ nevarēja pastaigāt pa pilsdrupām, aiziet līdz vējdzirnavām, taču neviens neskuma, jo priekšā jau gaidīja nākamais apskates objekts,  Cēsu koncertzāle, vieta, kur kultūrvēsturiskais mantojums dzīvo kopā ar radošiem cilvēkiem un veido jaunu dzīves stilu Cēsīs. Koncertzāles apmeklēšanas mērķis bija salīdzināt to ar Rēzeknes “Goru”, izpētīt, kādas atšķirības un kas kopīgs abām celtnēm. Pasākuma laikā tika iepazīta koncertzāle gan no vēsturiskā, gan no mūsdienu skatu punkta. Skolēni izstaigāja koncertzāles gaiteņus, ielūkojās grimētavā, iejutās mākslinieku vietā, ieskandinot akustisko koncertzāli ar savu dziedājumu, izbaudīja neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Protams, visi nobrauca ar liftu! Nākotnē skolēniem būs lielāka interese apmeklēt koncertus un būt zinošiem, kā veidojas akustiskais skanējums. Cēsu pils bija baudījums dvēselei. Ar gidu, Cēsu viduslaiku pils kalpotāju, gājiens pa pili, turot rokās spožus lukturīšus, bija gan romantisks, gan izzinošs. Uzkāpām tornī, paciemojāmies pils parkā, neizpalika vecpilsētas arhitektūras apskate. Iegūtās zināšanas, redzētais atbilstoši gadsimtam ļaus vēstures materiālu izprast daudz dziļāk un vispusīgāk.

Pateicoties “Latvijas Skolas somai”, skolēni klātienē pieredzēja Vidzemi, izzināja un iepazina tās vērtības jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

Kaunatas vidusskolas skolotāja Regīna Katkovska

WhatsApp Image 2019-06-10 at 08.59.40 (1) WhatsApp Image 2019-06-10 at 08.59.41WhatsApp Image 2019-06-10 at 08.59.40

Skolas_soma_LV100-krasains (1162 x 295)

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0