Keramiķi Staņislavs Viļums un Viola Anna Bīriņa

Publicēts 22.05.2014

edenAdrese: Bekši, Ozolaines pagasts
Tālrunis: + 371 29106193; +371 28328115
E-pasts: stass_v@inbox.lv ; violaanna@gmail.com
Mājas lapa: www.cukrasata.lv
Īss apraksts:Podnieku darbnīcā “Cukrasāta” strādā pēc senām tradīcijām, te ir autentiski darba apstākļi mūsdienīgā vidē. Trauki tiek apdedzināti bedres tipa malkas ceplī svēpētā jeb reducētā tehnikā. Trauku melnā krāsa lieliski izceļ to faktūru un siluetu, kas labi izskatās jebkurā interjerā.

Staņislavs Viļums ir viens no “Pūdnīku skūlas” podniekiem, kas balstoties uz senču uzkrātajām amatniecības tradīcijām ir izveidojis savu neatkārtojamu rokrakstu, nezaudējot tradicionālo izjūtu. Traukus veido uz podnieka ripas.

Viola Anna Bīriņa traukus veido tos lipinot ar rokām, un tiem ir pavisam cits jau laika gaitā atpazīstams rokraksts.

Darbnīcā, iepriekš piesakot ekskursiju, var redzēt tradicionālo podniecības darbu tapšanu uz kājminamās podnieka ripas, dzirdēt stāstījumu par podniecības tradīcijām, darbu tapšanas procesu, trauku apdedzināšanu un piedalīties cepļa atvēršanā.

GPS Lat; 56.40368 Lon:27.21870

Viola_AnnaAnna_viola_trauks Anna_Viola_trauki

Staņislavs ViļumsStaņislavs ViļumsStaņislavs ViļumsStaņislavs ViļumsIMG_4477Staņislavs ViļumsIMG_0884

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0