Klušu ģimene kopā ar Valsts prezidentu iededza Ziemassvētku egli

Publicēts 11.12.2015

Klušu ģimene no Rēzeknes novada Kantinieku pagasta kā viena no 16 Latvijas stiprajām, talantīgajām un kuplajām ģimenēm 9. decembrī viesojās pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, lai piedalītos tradicionālajā Ziemassvētku egles iedegšanas pasākumā Rīgas Rātslaukumā.

“Ne naudā vai mantā ir atrodama laime. Laime ir dzīvot ģimenē, kur skan bērnu soļi un balsis, un apkārt ir cilvēki, kas tevi mīl, atbalsta, mierina un dod enerģiju, lai mēs nestāvētu uz vietas, bet ietu uz priekšu,” iededzot egli, teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņš norādīja, ka arī no pašvaldībām saņemtajās vēstulēs savstarpējais atbalsts, uzticība un nesavtīga mīlestība bija tie vārdi, ar kādiem tika raksturotas pieteiktās ģimenes. Raimonds Vējonis novēlēja, lai Ziemassvētku brīnums ienāk ikvienā mājā un ģimenē: “Lai līdzās ir bērni, kas mūs priecē, lai valda saticība un mīlestība! Es ar jums lepojos!”

16 ģimenes, kuras piedalījās tradicionālajā egles iedegšanas pasākumā pēc Valsts prezidenta aicinājuma izvirzīja Latvijas Pašvaldību savienība. Ģimenēs aug trīs līdz astoņi bērni, tajā skaitā aizbildnībā esoši un audžubērni. Svinīgajā egles iedegšanas pasākumā piedalījās Baumaņu ģimene no Amatas novada, Dambīšu ģimene no Auces novada, Fedotovu ģimene no Daugavpils, Rodertu ģimene no Dundagas novada, Precinieku ģimene no Carnikavas novada, Purviņu ģimene no Kuldīgas novada, Kalniņu ģimene no Raunas novada, Kravcunu ģimene no Rīgas, Kleinu ģimene no Saldus novada, Kabluku ģimene no Alūksnes novada, Puriņu ģimene no Salacgrīvas novada, Rutkovsku ģimene no Jelgavas, Hopneru (Hoeppner) ģimene no Skrundas novada, Smilgu ģimene no Valmieras, Liepājnieku ģimene no Ventspils un Klušu ģimene no Rēzeknes novada.

_83U5744Klušu ģimenes tētis Jānis strādā par meistaru Latvijas Elektriskajos tīklos, mamma Anna strādā Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā par mūzikas skolotāju. Ģimenē aug trīs meitiņas – Luīze, Žanete un Katrīne. Luīze mācās Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 3. klasē, Žanete mācās Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 1.klasē, savukārt četrgadīgā Katrīne apmeklē Sakstagala pagasta Uļjanovas pirmsskolas izglītības iestādi “Skudriņa”.

Ģimene sevi apliecinājusi, kā aktīvu, darbīgu, sabiedrisku gan pagasta dzīvē, gan novadā, veicinot ģimenes vērtību popularizēšanu. Visa ģimene kopā muzicē folkloras kopā “Kolnasāta” – piedalījušies gan Dziesmu svētkos, gan folkloras festivālā ,,Baltica”, gan citos pasākumos. Mamma dzied Sakstagala sieviešu vokālajā ansamblī. Bez muzicēšanas, ģimene aktīvi piedalās dažādos sporta pasākumos – pagasta sporta spēlēs, skriešanas maratonos. Vasaras periodā ģimene ar divriteņiem apceļo savu pagastu, uzturot gan sportisko formu, gan izzinot pagasta vēsturiskās vietas, gan izbaudot skaisto dabu.

Meita Luīze apmeklē sporta deju pulciņu, ir piedalījusies gan skatēs, gan sacensībās, kur ir ieguvusi godalgotas vietas. Bez sporta dejām Luīze ievingrina soli tautu dejās un izloka balsi skolas ansamblī. Meitas Žanete un Katrīne cenšas neatpalikt no vecākās māsas – arī viņas aktīvi piedalās skolas pulciņos un bērnudārza rīkotajos pasākumos. Klušu ģimene ir saliedēta, darbu mīloša, kopā ceļo pa Latvijas skaistākajām vietām, kopā patīk ne tikai atpūsties, bet arī strādāt, sakopjot mājas apkārtni.

Foto un informācija no Valsts prezidenta kancelejas

_83U5217

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0