Konkursā “Ar sirdi Rēzeknes novadā” uzvar Nautrēnu vidusskola

Publicēts 22.10.2015

21. oktobrī jau trešo gadu norisinājās nu jau par tradīciju kļuvušais Rēzeknes novada vidusskolu konkurss “Ar sirdi Rēzeknes novadā”. Savās zināšanās par Rēzeknes novadu sacentās astoņas vidusskolu komandas – Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskola, Tiskādu vidusskola, Dricānu vidusskola, Nautrēnu vidusskola un pa divām komandām no Maltas un Kaunatas vidusskolas. Sacensību dalībniekiem bija jāatbild gan uz konkursa vadītāja, Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes interešu izglītības speciālista Guntara Skudras āķīgajiem jautājumiem, gan jāatšifrē sava pagasta ciemu nosaukumi, jāzin, kurā pagastā atrodas mūsu publiskie ezeri, gan arī jāpazīst novada ievērojamākie cilvēki. Tieši personību atpazīšana pēc fotogrāfijām dalībniekiem sagādāja vislielākās grūtības, vienīgais, kuru atpazina visas komandas, bija Rēzeknes novada domes deputāts un mūziķis Guntis Rasims. Arī keramikas stilu atpazīšana nebija viegla, taču visumā ar uzdevumiem vidusskolēni tika galā, kas liecina par to, ka tomēr konkursam bija sagatavojušies.

Var uzslavēt jauniešus, kuri pēc konkursa nāca klāt rīkotājiem un vēlējās uzzināt kāda jautājuma pareizo atbildi, vai arī interesējās par kādu ievērojamu personību, par kuru iepriekš nav bijis zināms, piemēram, par Bērzgales pagastā dzimušo Latgales sabiedrisko darbinieku Staņislavu Kambalu (1893.—1941), kura piemiņa, sagaidot Latvijas valsts simtgadi, noteikti būtu jāgodina. Staņislavs Kambala bija politiķis (Latgales pārstāvis Tautas Padomē /1918-1920/, Tautas Padomes sekretārs, Satversmes sapulces deputāts, Satversmes Sapulces vicepriekšsēdētājs), daudzpusīgs cilvēks – finanšu darbinieks, redaktors, publicists, 1917. gada Latgales kongresa dalībnieks, kā arī vienīgais pārstāvis no Latgales, kurš piedalījās Latvijas Republikas proklamēšanas aktā 1918. gada 18. novembrī.

Sīvā sacensībā šoreiz uzvarēja Nautrēnu vidusskolas komanda (Kārlis Barkāns, Amanda Lele, Elvita Kotāne, Kristīne Laizāne, Artūrs Trimalnieks). Tikai par pusotru punktu aiz nautrēniešiem palika Kaunatas vidusskolas otrā komanda “Kaunata”( Marta Vasiļjeva Daina Kudravska, Justīne Kablanova, Rolands Katkovskis, Oskars Dubovskis). Trešajā vietā palika Dricānu vidusskolas komanda, kurā pārstāvētas tikai meitenes (Agnese Strucka, Inga Kruste, Imalda Kazuševa, Santa Kalvāne, Keitija Kindzule). Pagājušā gada uzvarētāji – Kaunatas vidusskolas 1. komanda “Ašie un brašie” no trešās vietas atpalika tikai par 0,2 punktiem!

Uzvarētāji atzina, ka jautājumi nav bijuši pārāk grūti, pārsvarā atbildes uz tiem varējis atrast, regulāri pārskatot Rēzeknes novada mājaslapu, kuru arī visvairāk bija izmantojuši, gatavojoties konkursam.

Anna Rancāne
Autores foto

Fotogalerija

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0