Konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2013” vērtēšanas komisija apmeklē Rēzeknes novadu

Šogad Rēzeknes novads kopā ar vēl 14 Latvijas pašvaldībām piedalās konkursā „Eiropas Gada pašvaldība 2013”. Lai izvērtētu novada padarītos darbus, 4.septembrī Rēzeknes novadā viesojās konkursa vērtēšanas komisija, kā sastāvā bija 14 pārstāvji no Latvijas Pašvaldību savienības, Veselības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Kultūras ministrijas, Labklājības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, „Latvijas Avīzes”, kā arī konkursa ģenerālsponsora „Swedbank”.

Rēzeknes novadā komisiju sagaidīja ne vien novada vadība un nodaļu vadītāji, bet arī novada koris „Ezerzeme”, kas kopā ar himnas autoru Normundu Zušu izdziedāja Rēzeknes novada himnu „Dzimtajam novadam”. Pēc tam Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs prezentēja novadu, atzīmējot sasniegumus gan izglītībā un kultūrā, gan veselības aprūpē, gan arī sadarbībā ar Eiropas Savienību. Vēlāk komisiju uzņēma Dricānu vidusskolas kolektīvs, kas bija sagatavojis ne tikai vairākus muzikālus sveicienus, bet arī iepazīstināja ar skolas darbu sportiska dzīvesveida un videi draudzīgas domāšanas veicināšanā, savukārt vairāk par Sociālajā dienestā paveikto viesiem bija iespēja uzzināt jaunizveidotajā Rēzeknes novada veco ļaužu pansionāta filiālē Pilcenē. Pēc tam par paveikto Eiropas Savienības vērtību popularizēšanā un iedzīvotāju iesaistē starptautiskajā sadarbībā pastāstīja Rēzeknes novada pašvaldības ārējo sakaru speciāliste Inta Rimšāne. Komisijai bija iespēja arī apskatīt vienu no Rēzeknes novada pašvaldības īstenotajiem Eiropas Savienības projektiem – ūdenstūrisma attīstības centru „Bāka” pie Lubāna ezera, kas kā pašvaldības īstenots tūrisma objekts devis iespēju tūrisma pakalpojumu jomā attīstīties arī vietējiem iedzīvotājiem. Pēc „Bākas” apskates komisija devās uz Nautrēnu pagasta centru Rogovku, kur tika iepazīstināti ar pagasta infrastruktūru – kultūras namu, jauniešu centru, doktorātu, baznīcu un Nautrēnu vidusskolu, kas var lepoties ar to, ka ir vienīgā skola, kur fakultatīvi tiek mācīta latgaliešu valoda. Noslēgumā komisija viesojās pie tautas lietišķās mākslas studijas „Rēzeknes apriņķa pūdnīki” dalībnieka, keramiķa Pētera Gailuma, kur ikviens varēja vairāk uzzināt par brīnumainajām pārvērtībām, kad māla pikucis prasmīgajās podnieka rokās pārtop par neparastu svečturi, vāzi vai krūku.

Jāatzīmē, ka Rēzeknes novads konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2013” vērtēšanas komisijai bija piektā apskatītā pašvaldība. Turpmāko nedēļu laikā žūrija izvērtēs arī pašvaldības Kurzemē, Vidzemē un Zemgalē, savukārt konkursa uzvarētāju apbalvošanas ceremonija notiks 18.oktobrī.

Madara Ļaksa,
Rēzeknes novada sabiedrisko attiecību speciāliste