Konkursā „Erudīts 2013” uzvar Nautrēnu vidusskolas I komanda

16.04.2013

Izglītība

16.aprīlī ar spēli par finansēm un nodokļiem noslēdzās konkursa skolēniem „Erudīts 2013” piecu spēļu cikls. Iepriekšējos gados „Erudītā” tika pārbaudītas Rēzeknes un Viļānu novadu skolēnu zināšanas par pasaules ģeogrāfiju, par mūsu dzimto Latviju un Latgali, par lielākajām organizācijām un citiem tematiem. Šogad nolemts izspēlēt jautājumus par biznesu, uzņēmējdarbību un ekonomiku. Konkursa organizators, Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes interešu izglītības speciālists Guntars Skudra skaidro, ka šāds temats izvēlēts, jo skolu mācību programmā ekonomikai atvēlēts tikai viens mācību gads, taču zināšanas par finansēm un ekonomiku būs ļoti svarīgas jauniešu turpmākajā dzīvē un karjerā. „Tāpat arī jācer, ka plašās zināšanas par nodokļiem, uzņēmējdarbību un ekonomiku kopumā jauniešiem liks izvēlēties uzsākt savu biznesu un nākotnē no darba ņēmējiem kļūt par darba devējiem.”

Mācību gada laikā piecās spēlēs tika pārbaudītas 13 skolēnu komandu zināšanas par dažādām ar biznesu saistītām jomām, tostarp, reklāmu, mārketingu, sabiedriskajām attiecībām, projektu vadību, grāmatvedību, inovācijām un citiem tematiem. Izvērtējot rezultātus, Guntars Skudra norāda, ka skolēniem labāk veicies ar atbilžu meklēšanu uz jautājumiem, kas skar pašu izdzīvoto pieredzi, savukārt grūtāk klājies ar teorijas izpratni: „Kopējais zināšanu novērtējums ir apmierinošs. Ceļš ir uzsākts uz pareizo pusi, taču netrūkst vietas izaugsmes iespējām biznesa pasaules izzināšanā.”

Konkursa noslēdzošā kārta par finansēm un nodokļiem tapa sadarbībā ar Europe Direct Informācijas centru Austrumlatgalē, tāpēc vairākos jautājumos tika pārbaudītas skolēnu zināšanas par Eiropas Savienības jautājumiem, piemēram, komandām vajadzēja noteikt eiro kursa attiecību pret latu vai arī zināt, ka 1998.gadā izveidotā Eiropas Centrālā banka, kas nodrošina eiro valūtas pirktspēju un cenu stabilitāti, atrodas Vācijas pilsētā Frankfurtē pie Mainas.

Apkopojot visu konkursa kārtu rezultātus, pārliecinošu pirmo vietu ar teju simts punktiem ieguva Nautrēnu vidusskolas I komanda. Jāatzīmē, ka tieši Nautrēni arī pagājušajā gadā ieguva erudītākās komandas titulu. 2.vietā ar 77,6 punktiem ierindojās Maltas 1.vidusskolas komanda, savukārt 3.vietu ar 69,9 punktiem izcīnīja Nautrēnu vidusskolas III komanda. Pateicībā par piedalīšanos Rēzeknes novada pašvaldība visām erudītu komandām vasarā dāvinās ekskursiju uz Ventspili, savukārt uzvarētāji saņemto dāvanu karti 300 latu vērtībā plānojuši izmantot kruīzam uz Stokholmu.

Par kādiem tematiem tiks pārbaudītas jauniešu zināšanas nākamreiz un vai Nautrēnu skolēni turpinās savu uzvaras gājienu – to redzēsim jau novembrī, kad tiks dots starts nu jau 17. erudīcijas konkursa sezonai.