Konkursa „Erudīts” jaunā sezona Rēzeknes novadā sākas ar Dricānu vidusskolas komandas uzvaru

Publicēts 03.12.2013

3.decembrī Rēzeknes novada pašvaldībā tika uzsākta zināšanu spēles „Erudīts” jaunā sezona. Šajā mācību gadā desmit Rēzeknes novada un Viļānu novada skolēnu komandas meklēs atbildes uz jautājumiem par un ap sportu. Šodien pirmā no piecām spēļu kārtām bija par sporta notikumiem Latgalē, vietējiem sporta klubiem un Latgales sportistu panākumiem. Skolēniem bija jāzina, ka pirmā volejbola spēle Latvijas vēsturē notika Rēzeknē, ka daugavpilietis Afanasijs Kuzmins piedalījies deviņās Olimpiskajās spēlēs un ka 2012.gada Latvijas handbola čempionvienība ir komanda „Latgols” no Ludzas. Tāpat skolēniem vajadzēja atpazīt no Latgales nākušu sportistu fotogrāfijas. Konkursa laikā komandām bija iespēja pārbaudīt ne vien savas teorētiskās zināšanas par sportu, bet arī praktiskās iemaņas, ar florbola nūju raidot bumbiņu improvizētos vārtos. Šajā pārbaudījumā ar četriem precīziem metieniem uzvarēja Dricānu vidusskolas komanda.

Apkopojot rezultātus, pirmajā kārtā ar 18 punktiem par erudītāko komandu tika atzīti Dricānu vidusskolas audzēkņi. 2.vietā ar 17 punktiem ierindojās Nautrēnu vidusskolas I komanda, savukārt 3.vietā ar 16,5 punktiem – Nautrēnu vidusskolas II komanda.

Konkursa nākamā kārta notiks 22.janvārī. Tajā tiks pārbaudītas skolēnu zināšanas par Olimpiskajām un Paraolimpiskajām spēlēm. Jāatzīmē, ka 2014.gada pavasarī piecu konkursa kārtu kopvērtējumā tiks noskaidrota Rēzeknes un Viļānu novadu erudītākā komanda. Labākie saņems dāvanu karti 300 latu vērtībā ceļojumam uz pašu izvēlētu galamērķi. Jau tradicionāli pēc konkursa noslēguma visiem dalībniekiem arī būs iespēja doties kopīgā ekskursijā pa Latviju vai uz kādu no tuvējām kaimiņvalstīm.

Madara Ļaksa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0