Konkursā „ Lidice 2016” uzvarēja 11 skolēni no Rēzeknes novada

03.03.2016

Izglītība

Konkursā „ Lidice 2016” uzvarēja 11 skolēni no Rēzeknes novada.

2016.gadā aprit 70 gadi, kopš dibināta Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija. Izglītības joma ir UNESCO darbības pirmā un svarīgākā prioritāte un tās lielākais darbības lauks. Visā pasaulē UNESCO strādā, lai veicinātu izglītības pieejamību visiem, uzlabotu izglītības kvalitāti un nodrošinātu tās atbilstību ikviena dažādajām vajadzībām, ticot, ka tieši izglītība ir sociālās un ekonomiskās attīstības priekšnoteikums.

Atzīmējot, šo gadadienu, UNESCO Čehijas Republikas Nacionālā komisija aicināja 44.Starptautisko bērnu mākslas izstādi-konkursu „LIDICE 2016” veltīt tēmai „Skola? Izglītība?”. Konkursam tika iesniegti 897 darbi no 53 Latvijas novadiem un pilsētām.

2016.gada 18.februārī Rēzeknes novada 11 bērni devās uz Rīgu, kur Latviešu biedrības namā tika pasniegti diplomi un piemiņas dāvanas par uzvaru konkursā „Lidice 2016”, Latvijas 1. kārtā.

Rēzeknes novadu pārstāvēja : Gaigalavas pamatskolas audzēkne - Evija Bolmane (skolotāja Jolanta Dundeniece); Maltas Bērnu un jauniešu centra audzēkņi – Artūrs Kolosovs, Dagne Tuče, Marks Tučs (skolotāja Vita Kāpostiņa – Tuče); Maltas vidusskolas audzēkņi –Dagne Tuče, Diāna Rževska (skolotāja Rita Siņavska), Vera Maksimova, Viktorija Kudrjavceva (skolotāja Vita Kāpostiņa – Tuče), Nautrēnu vidusskolas audzēkņi – Annija Mazure, Renārs Jurdžs (skolotāja Maija Gailuma ); Maltas vidusskolas struktūrvienības Liepu pamatskolas audzēknes – Sabīne Ivanova, Darja Kuzņecova (skolotāja Nellija Kotebo). Šie skolēni savos darbos attēloja skolas ikdienu, savus radošos un atjautīgos skolotājus, sapņus, interesantākos atgadījumus no skolas dzīves, mācību stundās notiekošo un, protams, pētot bērnu zīmējumus, ikviens varēja noprast, kādi ir mīļākie priekšmeti skolā. Šī konkursa tematika šoreiz bija saistīta ar izglītību. Radošo darbu izpildīšanas tehnikas pārsteidza ar kvalitāti un perfektumu. Darbi tika izpildīti gan plastiskajos materiālos, gan grafikā, glezniecībā, arī tekstilā un stiklā (skolēnu autobuss no stikla plāksnēm). Konkursa labākos darbus ir iespējams apskatīt konkursa mājas lapā, lai rastu priekšstatu par darbu kvalitāti un kā zīmējot var izteikt savas domas. Skolēni bija patīkami pārsteigti par pasākumu un iespēju noskatīties fragmentus no „Pepijas Garzeķes” nerātnībām skolā. Piedaloties šādos konkursos, audzēkņiem ir iespēja apmeklēt Rīgu un iepazīt tās ievērojamākās vietas, paplašināt savu redzesloku, kā arī rast jaunas idejas turpmākajam darbam. Lielu paldies par brauciena organizēšanu vēlamies pateikt Rēzeknes novada pašpārvaldes Izglītības pārvaldes Interešu izglītības speciālistam Guntaram Skudram.

Nautrēnu vidusskolas interešu izglītības skolotāja Maija Gailuma.

IMG_7051 IMG_7057 (1) IMG_7074 IMG_7097 IMG_7105 (1)