Konkursā pamatskolēniem “Mana Latvija” uzvar Feimaņu pamatskolas komanda

13.11.2015

Izglītība

Jau tradicionāli 13. novembrī, laikā starp Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas Neatkarības dienu, uz erudīcijas spēli “Mana Latvija” tika aicināti Rēzeknes novada un Viļānu novada pamatskolēni. Šogad konkursā piedalījās 17 komandas, kas savā starpā sacentās astoņās konkursa kārtās, tostarp, atbildēja uz jautājumiem par Rēzeknes un Viļānu novadu, par šovasar notikušajiem Skolēnu Dziesmu un Deju svētkiem, par Latvijas vēsturi, kultūru un sportu, atpazina populāras dziesmas un to izpildītājus, kā arī noteica Raiņa un Aspazijas zināmāko darbu nosaukumus. Interesanti, ka uzdevumā “Atpazīsti cilvēkus” teju visi skolēni pazina Valsts prezidentu, Ministru prezidenti un Latvijas mūziķus, taču reti kurš attēlā prata saskatīt maestro Raimondu Paulu jaunībā.

Konkursa laikā tika pārbaudītas arī skolotāju zināšanas. Pedagogiem sagatavotie jautājumi būtu ciets rieksts ne vienam vien ilggadējam erudītam, piemēram, „Kurā gadā Rīga kļuva par Latvijas galvaspilsētu?” (pareizā atbilde – 1931. gadā), „Kā Latvija tiek dēvēta “Indriķa hronikā”” (Lettia) vai „Kā sauc pilsētu, kuru padomju gados sauca par Stučku?” (Aizkraukle). Šajā konkursā vislabāk veicās Andrejam Zaharam no Jaunstrūžānu pamatskolas un Janīnai Rupainei no Rikavas pamatskolas.

Kā atzina konkursa organizators, interešu izglītības speciālists Guntars Skudra, vēl ne reizi nav bijis tā, ka rezultāti ir tik līdzīgi, ka kopvērtējumā ir trīs otrās vietas un divas trešās vietas – Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas un Jaunstrūžānu pamatskolas komandas ieguva 3. vietu, savukārt Dricānu vidusskolas, Verēmu pamatskolas un Maltas vidusskolas I komanda saņēma 2. vietu. Lai gan daudzu komandu rezultāti bija ļoti līdzīgi, 1. vietas ieguvēji – Feimaņu pamatskolas komanda – uzvaru izcīnīja ar piecu punktu pārsvaru. Feimaņu pamatskolu konkursā pārstāvēja: Emija Verčinska, Aija Lapkovska, Zoja Afanasjeva, Marika Vilcāne un Aleksandrs Lignarskis. Skolēnus spēlei sagatavoja vēstures skolotāja Marija Smirnova. Konkursa uzvarētāji pastāstīja, ka spēlei gatavojušies nopietni un ar lielu atbildību, taču tik augstus rezultātus nav cerējuši iegūt: “Domājām, ka būs kāda piektā vai sestā vieta, tāpēc liels pārsteigums un prieks par izcīnīto uzvaru!” Gatavojoties konkursam, skolēni izmantojuši vēstures grāmatas, žurnālus “Ilustrētā Junioriem” un “A12”, kā arī lasījuši vietējo presi un interneta portālus, lai vairāk uzzinātu par aktuālajiem notikumiem Latvijā un Rēzeknes novadā.

Balvās konkursa dalībnieki saņēma Latvijas karodziņus, Rēzeknes novada pašvaldības suvenīrus, saldumus, kā arī grāmatas un galda spēles.

Madara Ļaksa
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste