Kruķu pamatskolai – 1. vieta elektrisko un elektronisko iekārtu vākšanas konkursā „Tīrai Latvijai”

02.06.2015

Vide un tūrisms

Kruķu pamatskola šajā mācību gadā piedalījās un ieguva godpilno 1. vietu elektrisko un elektronisko iekārtu vākšanas konkursā „Tīrai Latvijai”, ko organizēja biedrība „Zaļā josta” sadarbībā ar AS „BAO”. Izcīnot 1. vietu, Kruķu pamatskola arī ieguva galveno balvu – bezmaksas ekskursiju „Viena diena Ventspilī” 30 personām.

No 2014. gada novembra līdz 2015. gada janvāra vidum skolā tika savāktas 5,200 tonnas elektrotehnikas. Kopumā elektronisko iekārtu vākšanas konkursā piedalījās 40 dalībnieki, no kuriem 29 bija skolēni un pārējie bija skolotāji un skolas darbinieki.
Skolēni elektriskās ierīces vāca gan mājās, gan griezās pēc palīdzības pie radiem, draugiem, paziņām un kaimiņiem. Daudzi cilvēki bija neizsakāmi laimīgi, ka var tikt vaļā no vecām lietām, kas bija uzkrājušās šķūnīšos, garāžās un noliktavās.
Visvairāk elektrotehnikas sākumskolā nodeva 2. klases skolniece Anastasija Dukšta (267 kg), 4. klases skolniece Jekaterina Vančenko (151 kg) un 3. klases skolnieks Sergejs Medvedevs (139 kg). Savukārt pamatskolā visaktīvākie bija 6. klases skolēni Daniels Poļakovs (246 kg) un Arkādijs Šumeiko (189 kg). Trešajā vietā ierindojās 5. klases skolnieks – Jevģēnijs Vintrjuhovs, kurš savāca 158 kg elektrotehnikas. Izmantojot izdevību, vēlamies pateikties skolēnu vecākiem par elektrotehnikas nogādāšanu uz skolu.
 Arī skolotāji aktīvi piedalījās šajā pasākumā. Viņi aicināja un rosināja aktīvi piedalīties audzēkņus šajā konkursā un paši to pierādīja ar savu rīcību. Piemēram, sākumskolas skolotāja Ņina Titova nodeva rekordlielu daudzumu elektrotehnikas - 1534 kg, savukārt matemātikas un fizikas skolotāja Olesja Šļahta savāca 322 kg elektrisko un elektronisko ierīču.
Apmeklējot noslēguma pasākumu 2015. gada 24. maijā Siguldā, skolēni bija neizsakāmi priecīgi un gandarīti. Pasākuma ietvaros skolēni piedalījās dažādās izklaidēs, darbojās meistarklasēs un radošajās darbnīcās, viktorīnās, papildinot zināšanas bioloģijā, ekoloģijā un dabas aizsardzības jautājumos. Un, protams, vislielākais pārsteigums, prieks un sajūsma bija iegūstot 1. vietu un lielo balvu – ekskursiju uz Ventspili.
Vēlamies teikt lielu paldies šī konkursa organizētājiem par piedāvāto iespēju piedalīties šāda veida pasākumos. Un vēlreiz milzīgs paldies par balvu – ekskursiju uz Ventspili!
Kruķu pamatskolas kolektīvs
Sižets par skolas dalību elektrisko un elektronisko iekārtu vākšanas konkursā „Tīrai Latvijai” (kanāla RE:TV raidījums „Skats rītdienā”)

Click to listen highlighted text!