Kruķu sākumskola turpina dalību iniciatīvā “Latvijas skolas soma”.

Publicēts 23.10.2019

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 3.oktobrī Kruķu sākumskolas 1.-6.klases skolēni devās tepat uz Rēzekni, lai apmeklētu un iepazītos ar Latgales vēstniecības GORS dvēseli.

Gida stāstījumā skolēni uzzināja Latgales vēstniecības GORS rašanās un tapšanas vēsturi. Skolēniem bija iespēja arī apskatīt galvenās telpas: Mazo un Lielo zāli, orķestra mēģinājumu un horeogrāfijas zāli, kā arī ielūkoties aizkulisēs un mākslinieku telpās. Savukārt uzkāpjot uz jumta terases varēja aplūkot plašo skatu uz Rēzekni.

Skolēnu atsauksmes liecināja par to, ka viņiem ļoti patika iepazīšanās ar Latgales vēstniecību GORS un arī tas, ka horeogrāfijas zālē (zeķītēs) varēja izmēģināt savu dejas mākslu, jo tur ir īpašs grīdas segums un spoguļi, kur varēja arī no malas aplūkot sevi.

Lai varētu pilnībā izjust Latgales vēstniecības GORS dvēseli, skolēni apmeklēja arī smilšu animācijas izrādi “Mazais princis”. Skolēniem bija iespēja daudzpusīgi uztvert vienu no pasaulē slavenajām pasakām, kura tika stāstīta, rādīta ar smilšu gleznošanas palīdzību izmantojot IT tehnoloģijas un arī simfonisko atskaņojumu, kas ļāva izjust pasakā notiekošos notikumu noskaņu.

Skolēni atzina, ka iepriekš nebija apmeklējuši pasākumus, tāpēc tā bija pirmā iepazīšanās ar vienu no šeit notiekošajiem pasākumiem.

Skolēnu atsauksmēs uzzinājām, ka vizuālais smilšu demonstrējums un arī mūzika ļāva daudz labāk uztvert pasaku un skolēniem ļoti patika dažādas ar smiltīm veidotās ainavas.

Kruķu sākumskolas iniciatīvas “Latvijas skolas soma” koordinatores Dzintras Smirnovas teksts un foto

kruki_soma1 kruki_soma3kruki_soma2

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0