Kulinārijas konkursā “Kārumnieks” otrā vieta Audriņu pamatskolas audzēknei

Publicēts 03.05.2018

Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” 26. aprīlī notika kulinārijas konkurss “Kārumnieks”. Konkursa mērķis bija atklāt bērnu un jauniešu talantus kulinārijā, motivēt radošām izpausmēm kulinārijas jomā, radīt iespēju radoši izpausties, gatavojot dažādus kēksus. Konkursā otro vietu ieguva Audriņu pamatskolas audzēkne Aljona Vilipsone.

Konkursa norise tika organizēta trīs kārtās. Katram dalībniekam mājās bija jāpagatavo kēksu. Konkursā šis ēdiens jāatrāda un jāprezentē, stāstot no kādām sastāvdaļām tas ir pagatavots, cik ilgā laikā tapis, cik bija pašizmaksa.

Otrās kārtas laikā dalībniekiem ar aizsietām acīm ar taustes palīdzību bija jāatpazīst graudaugi un augļi. Trešās kārtas laikā dalībniekiem bija jāatbild uz dažiem jautājumiem par kulināriju.

Darbus vērtēja žūrija, kura sastāvā bija četri cilvēki. Viņi vērtēja ēdiena vizuālo izskatu, garšu, ieguldīto darbu, laiku un cenu. Receptē bija jānorāda, cik laika aizņēma pagatavošana un kulinārijas izstrādājuma aptuvenā cena.

Kopumā konkursā piedalījās 12 dalībnieki no dažādam skolām. Audriņu pamatskolas audzēkne Aljona Vilipsone konkursā ieguva otro vietu. Viņa izcepa kēksu ar laimu un svaigo ingveru.

Konkursa noslēgumā visi dalībnieki un viņu atbalstītāji degustēja kēksus.

 

Audriņu pamatskolas skolotāja Anžela Sigajeva

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0