Labākie Dricānu vidusskolas audzēkņi saņems stipendijas

13.01.2016

Izglītība

Starptautiskajā Viroterapijas Centrā Latvijas pretvēža zāļu ražotājs holdings “Rigvir” un labdarības organizācija “Vītolu fonds” parakstīja līgumu par stipendiju piešķiršanu centīgiem, talantīgiem un maznodrošinātiem Latgales novada vidusskolēniem. Šoreiz tika izvēlēta Rēzeknes novada Dricānu vidusskola, kurā ikmēneša stipendijas 75 eiro apmērā saņems devītās un desmitās klases audzēkņi.

“Rigvir” valdes priekšsēdētājs Jurģis Auziņš uzsver: “ Šis ir ilgtermiņa projekts, jo nabadzība lauku reģionos ir ļoti aktuāla problēma. Daudzi Latvijas jaunieši trūkuma dēļ nespēj mācīties un iegūt kvalitatīvu izglītību, tomēr palīdzot viņiem pārvarēt dzīves grūtības, ar savu darbu un centību jaunieši var sasniegt daudz. Arī mana vecāmāte Aina Muceniece, kara un pēckara gados mācījās un strādāja ļoti grūtos apstākļos, tomēr par spīti tam, vēlāk kļuva par ārsti un zinātnieci, kura atklāja vēža zāles “Rigvir”. Esmu priecīgs, ka šodien, tieši pateicoties “Rigvir” panākumiem, varam palīdzēt talantīgiem un centīgiem skolniekiem, iespējams topošiem izciliem zinātniekiem.

“Vītolu fonda” valdes priekšsēdētāja Vita Diķe ir pateicīga uzņēmumam “Rigvir” par sadarbību un cer, ka šim jaunajam stipendiju projektam būs sekotāji. ““Vītolu fonds” aicina bijušo skolu absolventus atbalstīt savas dzimtās skolas talantīgos skolēnus, lai viņi varētu iegūt labu izglītību un gūt panākumus dzīvē”.

“Rigvir” holdings apvieno uzņēmumu grupu, kā galvenā darbība ir vērsta uz Latvijā izstrādāto unikālo vēža zāļu – “Rigvir” ražošanu un attīstību pasaules tirgos.

Kā zināms, šobrīd pasaulē ir reģistrēts tikai viens dzīvs, ģenētiski nemodificēts vīruss, kas pārstāv onkolītiskās viroterapijas nozari – medikaments Rigvir. Onkolītiskā viroterapija ir vēža ārstēšana, kurā tiek izmantots dzīvs vīruss, kurš pēc ievadīšanas organismā, atrod ļaundabīgā audzēja šūnas un tās iznīcina.

Rigvir ir viens no ievērojamākajiem Latvijas zinātnes sasniegumiem onkoloģijas jomā. Šīs zāles ir reģistrētas melanomas ārstēšanai, bet klīniskajā praksē plaši tiek sekmīgi izmantotas arī vairāku citu ļaundabīgu audzēju ārstēšanā.

Vita Diķe,
nodibinājuma "Vītolu fonds" valdes priekšsēdētāja

Click to listen highlighted text!