Labdarības koncertā “Nāc līdzās Ziemassvētkos!” piedalījās arī Maltas speciālās internātpamatskolas audzēknis Mareks Čudars

Publicēts 22.12.2015
Mareks kopā ar Uldi Marhilēviču un Ilonu Bageli

“Ziemassvētkos mums ir tikai tik daudz īsta prieka, cik daudz mēs varam nolasīt no ielīksmotām bērnu acīm un sejām” – ar šiem dzejnieka Kārļa Skalbes vārdiem tika aicināti bērni no visām Latvijas speciālajām internātpamatskolām ieskandināt sirdīs labestības un mīlestības pilno Ziemassvētku laiku. 14. decembrī plkst. 19:00 Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars” notika sirsnīgākais un viens no gada emocionālākajiem svētku koncertiem “Nāc līdzās Ziemassvētkos!”, kurā piedalījās arī Maltas speciālās internātpamatskolas audzēknis Mareks Čudars. Viņam bija unikāla iespēja uzstāties uz vienas skatuves ar LNO solisti Ilonu Bageli, lai kopā izpildītu Raimonda Paula dziesmu “Zvani un sveces”. Marekam Liepājā bija tas gods pārstāvēt visu Latgales reģionu. Jāatzīmē, ka koncerts ir talantīgu bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām – Integratīvā mākslas festivāla “Nāc līdzās!” 2015 laureātu kopdarbs ar labākajiem Latvijas skatuves māksliniekiem. Talantīgie bērni un jaunieši Liepājā ieradās no dažādām Latvijas malām – Valmieras, Zālītes, Maltas pagasta, Kuldīgas, Aizputes, Rīgas un pašas Liepājas.

Ar viņiem kopā uzstājās īsti labās sirds mākslinieki, jo šis koncerts ir mākslinieku talanta ziedojums mūsu bērniem. Jau daudzus gadus kopā ar fondu “Nāc līdzās” ir LNO soliste Ilona Bagele, operdziedātāja Evita Zālīte, dziedātāji Aija Andrejeva un Nikolajs Puzikovs. Pirmo reizi koncertā dziedāja Rūta Dūduma, Guntis Veits, Ivo Fomins, Lauris Reiniks, Jānis Ķirsis, muzicēja liepājniece – pianiste Agnese Egliņa, komponists un ģitārists Aivars Hermanis. Koncertu kuplināja Fonda “Nāc līdzās!” jauniešu ar īpašām vajadzībām koris Rūdolfa Bērtiņa vadībā un Liepājas valsts ģimnāzijas koris Jēkaba Ozoliņa vadībā. Koncerta muzikālais vadītājs bija komponists Uldis Marhilēvičs.

Kā teica fonda “Nāc līdzās!” vadītāja Sarma Freiberga: “Mākslinieki ir skaistas dvēseles cilvēki, jo tikai tādi spēj atrast laiku un izjust vēlmi ziedot savu laiku un talantu, lai būtu kopā ar cilvēkiem, kam ļoti nozīmīgs ir viņu atbalsts. Tas dod jaunu spēku un ticību saviem spēkiem un dzīvei.

Milzīgs paldies ir jāpasaka LNO solistei Ilonai Bagelei par burvīgiem mirkļiem, kurus viņa pavadīja uz “Lielā Dzintara” skatuves kopā ar Mareku, dāvājot viņam neaizmirstamo, pozitīvo un emocionālo pārdzīvojumu. Jāpateicas arī koncerta organizētājai un producentei Sarmai Freibergai par piedāvāto iespēju piedalīties Ziemassvētku koncertā Liepājā, kura ierakstu varēs vērot 26. decembrī plkst. 18.20 LTV1 kanālā. No visas sirds pateicos Maltas speciālās internātpamatskolas administrācijai, skolotājiem un visiem tehniskiem darbiniekiem jo bez viņu līdzdalības šī unikālā iespēja nebūtu īstenojama!

Maltas speciālās internātpamatskolas mūzikas skolotājs Juris Dervanovs

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0