Labo darbu nedēļa Audriņu pamatskolā

Publicēts 20.10.2015

“Gūt var dodot, gūt var, ņemot, dodot gūtais neatņemams.” (Rainis)

No 12. oktobra līdz 16. oktobrim Audriņu pamatskolā aizritēja Labo darbu nedēļa, kurā iesaistījās 1.-9. klašu izglītojamie un pedagogi.

Palīdzēt – tas ir patīkami, aizraujoši un tik ļoti nozīmīgi. Reizēm mums šķiet, kad esam izdarījuši kādu niecīgu darbiņu, bet kādam tas ir svarīgi un sagādā tik daudz prieka un pozitīvu emociju. Palīdzība vairo prieku un gandarījumu pašam palīdzētājam, ceļ pašapziņu un dod pozitīvu enerģiju veikt nākamos labos darbiņus.

Šogad mūsu skolā domājot par Labo darbu nedēļu, radās doma, kad vajadzētu izbraukt ārpus skolas telpām un iepriecināt tos, kuriem nav iespējas dzīvot kopā ar saviem mīļajiem. Tā 12. oktobrī devāmies uz Rēzeknes pensionāru sociālo pakalpojumu centru un 16. oktobrī uz Pilcenes veco ļaužu pansionātu. Braucām ar labām domām, daudziem priekšnesumiem – skanīgām dziesmām, raitu deju soli un teātra mākslu, kā arī ar skolēnu sarūpētajām dāvaniņām, lai iepriecinātu pansionātu iemītniekus un personālu. Mūsu skolas bērni un pedagogi jau laicīgi cītīgi gatavojās šim koncertam. Koncerta laikā varēja redzēt skatītāju acīs mīļumu, no viņiem staroja labestība, skanēja nenorimstoši aplausi. Tas bija tik emocionāli un patīkami!

15. oktobrī apciemojām četrkājainos mīluļus Rēzeknes dzīvnieku patversmē, kuri pacietīgi gaida savus saimniekus. Tika sarūpēta kaķu un suņu barība. Ieejot telpā, kurā mīt pamestie sunīši un kaķīši, bērnus pārņēma līdzjūtības sajūta. Rēzeknes dzīvnieku patversmes darbiniece atļāva dzīvnieciņus samīļot, bērni to labprāt darīja, un dzīvnieciņi saņēma uzmanību un glāstus no mums. Ar šo apmeklējumu domāju, kad ir izdarīti vairāki labi darbiņi, ne tikai ir aizvesta barība un veltīta uzmanība nelaimē nonākušiem dzīvnieciņiem, bet lika bērniem aizdomāties, kā ir dzīvnieciņiem, kuriem nav saimnieka, un padomāt, vai paši pietiekami rūpējas par saviem mīluļiem.

Gribas paldies pateikt par laipno un silto uzņemšanu abos pansionātos un dzīvnieku patversmē. Paldies pateikt bērniem, kuri uzstājās un sarūpēja pašu darinātas dāvaniņas, kuru tapšanā iesaistījās radošā skolotāja Margarita Platonova. Lielu paldies gribētos pateikt tiem pedagogiem, kuri šogad mūsu skolā ir tikai no pirmā septembra, bet jau paspēja sagatavot bērnus uzstāties – enerģiskajai dramatiskā pulciņa skolotājai Allai Denisovai un uzņēmīgajai tautu deju skolotājai Kristai Kuzņecovai. Liels paldies par pacietību un ieguldīto darbu – vokālā ansambļa un solisti dziedošajai skolotājai Nadeždai Osipovai un deju kolektīva skolotājai Sandrai Jeršovai. Liels paldies klašu audzinātājām un skolēnu vecākiem, kuri atbalstīja bērnus, lai varētu braukt un uzstāties. Bet nekur tālu nevarētu tikt, bez atsaucīgā autobusa vadītāja Jurija Pontaga, kurš pacietīgi gaidīja, kamēr bērni veica labos darbiņus.

Dace Vasilevska
Audriņu pamatskolas direktores vietniece 

IMG_1446 IMG_1368 IMG_1373 IMG_1386 IMG_1391 IMG_1400 IMG_1415

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0