Latgales “GORS” – sakstagaliešu sajūtas un izjūtas

Publicēts 24.10.2019

2019./20.m.g. sākumā Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 6. un 8.klases skolēni kopā ar audzinātājām –Anitu Cerceni un Sanitu Ivanovsku apmeklēja Latgales pērli – koncertzāli “Gors”. Tā bija ekskursija- ceļojums- mūsdienu arhitektūras risinājums, ēkas praktiskā un simboliskā nozīme. Iespaidīgās ēkas saturu šajā dienā, 3.oktobrī, piepildīja smilšu animācijas izrāde “Mazais princis”. Projekta “Skolas soma”ietvaros radās iespēja vienā dienā izbaudīt dažādu mākslu izpausmes jeb pati koncertzāle “Gors” ir stilīgas mūsdienu celtnes demonstrējums.

Ekskursijas laikā skolēni varēja ieskatīties “Gora” aizkulisēs: novērtēt koncertzāļu transformācijas, ieskatīties mākslinieku telpās un izvērtēt viesu prasības, sajūsmu radīja telpas, kas apslāpēja skaņas un lieliski iederējās orķestru mēģinājumiem, savukārt deju zāle ar elastīgu grīdas segumu liecināja par to, ka tika padomāts par dejotāju veselību. Kravas lifts pārsteidza ar savu celtspēju! Aizkulisēm raksturīgs modernais stils, kas sastopams rūpnīcās – atklāto komunikāciju veidā. Kopumā viss redzētais – iespaidīgs, tehnoloģisks un lielisks Latgales kultūras centrs!

Latgales Vēstniecības koncertzālē “Gors” plkst.14.00 pulcējās pilsētas un novada skolu audzēkņi. Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 6.un 8.klases skolēni arī ar nepacietību gaidīja izrādes “Mazais princis” sākumu. Mūzikas ieaijāti un smilšu pārvērtības vērojot, skatītāji bija pārsteigti par kino mākslinieces Tatjanas Gavriļenko virtuozajām roku kustībām un spēlēm ar smiltīm, kuru rezultātā acu skatienam atvērās arvien jaunas un jaunas gleznas, kas tūdaļ atdzīvojās un turpināja transformēties jaunos attēlos. Ne mazāk svarīga loma izrādes pamatdomas atklāsmē bija tekstam, ko aktieris Madars Zvagulis lietpratīgi piedāvāja klausītājiem, piemērojoties attēla rašanās procesam. Pustumšā zālē mūzika skanēja svinīgi nopietni, brīžiem mainot izrādes intonāciju un noskaņu. Patīkami bija vērot mākslinieku “dzīvo” sadarbību – mūzika, vārds un zīmējums. Protams, projektors deva iespēju sekot katrai smilšu gleznas izmaiņai uz nelielā galdiņa skatuves vidū.

Mākslinieki pārliecināti un nesteidzīgi pabeidza izrādi, saņemot skatītāju ovācijas un sirsnīgus aplausus.

Mēs vēlreiz pārliecinājāmies, ka arī Latgales novadā ir sava Gaismas pils! Mēs katrs esam ceļā uz savu Gaismas pili! Kaut izdodas piepildīt sapņus, domājot par rītdienu jau šodien!

Skolotāja Sanita Ivanovska

sakst_gors3 sakst_gors2

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0