„Latgolys bārni” šogad iepazina Rēzeknes novada tūrisma uzņēmumus

24.08.2015

Jauniešiem

Šogad no 17. augusta līdz 20. augustam jau trešo reizi norisinājās neformālās apmācības „Latgolys bārni”. Tradicionāli šīs apmācības notiek Dricānos, taču šogad, skolas remontdarbu dēļ, tas nebija iespējams, tāpēc kā pasākuma norises vietu organizatori izvēlējās Adamovas internātpamatskolu.
Jaunieši no Dricāniem, Audriņiem un Bērzgales četras dienas iepazina gan tūrisma uzņēmumus Rēzeknes novadā, gan apguva neformālās izglītības pamatus un jaunus „brainstorm” paņēmienus. Apmācību dalībnieki viesojās pie keramiķa Evalda Vasilevska, izbaudīja aktīvo tūrismu „Rudo kumeļu pauguros” un dabas skatus Lielajā Liepu kalnā. Vērēmu pagasta apkārtējo vidi jaunieši iepazina, pildot dažādus uzdevumus. Katru rītu sākām kopīgi rīta rosmē, kuru vadīja paši jaunieši, turpretim vakaros nometnes dalībnieki demonstrēja savus talantus gan atjautībā, gan teātra mākslā.
Nometnei noslēdzoties, jaunieši izteica vēlmi to pagarināt un vēl vismaz dienu darboties neformālajā vidē. Liels paldies jāsaka visiem atbalstītājiem: Rēzeknes novada pašvaldībai, Dricānu pagasta pārvaldei, SIA „Ausmeņa”, SIA „Rogovkas ceptuve”, SIA „Lesko-n”, SIA „Latgales dārzeņu loģistika” un, protams, Adamovas internātpamatskolas administrācijai par draudzīgo un mājīgo uzņemšanu.

Ingūna Semule,
Dricānu pagasta jauniešu koordinatore