Latvijā atklāj Eiropas vēlēšanu platformu www.soreizesbalsosu.eu

Publicēts 10.12.2018

Patlaban platformā www.soreizesbalsosu.eu reģistrējušies un aktīvi iesaistījušies ap 84 300 eiropiešu no visām ES valstīm. Valstu TOP5 pēc iesaistes aktivitātes: Vācija, Slovēnija, Itālija, Spānija un Francija. No Latvijas pašlaik platformā reģistrējušies jau 238 brīvprātīgie, kuri gatavi kļūt par Eiropas vēstnešiem!

“Kāpēc atklājam tagad – ~7 mēnešus pirms Eiropas vēlēšanām Latvijā? Jo šoreiz Eiropas vēlēšanās aicinām ne vien balsot, bet jau tagad iesaistīties procesā. Proti, aicinām ne tikai izmantot tiesības un iespēju aiziet nobalsot 2019. gada 25 maijā, bet jau tagad kļūt par daļu no vēlēšanām, tajās iesaistoties pašam un iesaistot citus. Būtiski, lai tas nav emocionāls pēdējā brīža lēmums, bet gan pārdomāta izvēle, ņemot vērā gatavošanas laikā iegūtas zināšanas un uzkrāto pieredzi. Iesaisties & ieplāno!” aicina Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

Kā iesaistīties iniciatīvā “Šoreiz es balsošu”?

1) Reģistrējies platformā soreizesbalsosu.eu

2) Izvēlies savu iesaistīšanās pakāpi!

- Būt lietas kursā par galvenajiem notikumiem un aktualitātēm jeb “turēt roku uz pulsa”, regulāri saņemot informāciju;

- Apmeklēt vēlēšanu tēmai veltītus pasākumus klātienē vai attālināti;

- Veidot savus projektus vai pasākumus, iesaistot citus, piemēram, lai diskutētu iemeslus, kāpēc ir svarīgi balsot? Kā Latvijā paaugstināt sabiedrības līdzdalību, t.sk., vēlēšanās? Kādi piemēri pierāda apgalvojumu: “Mana balss skaitās”?

- Pastāvīgi (individuāli vai organizācijas) līdz pat vēlēšanām var palīdzēt īstenot iniciatīvu tiešā sadarbībā ar Eiropas Parlamentu, reģionālā, nacionālā vai pat pārrobežu mērogā.

“Ceram, ka arī Latvijas iedzīvotājos nostiprināsies apziņa, ka mums Eiropa pieder tikpat ļoti, cik ikvienam citam eiropietim, un tie kļūs par aktīviem Eiropas vēlēšanu vēstnešiem. Tas ļaus iegūt jaunas un padziļinātas zināšanas, jaunu pieredzi, t.sk., vēlēšanu pieredzi, kā arī stiprināt izpratni un piederības sajūtu Eiropas Savienībai,” aicina Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0