Latvijas robotikas čempionāts RTA 2018 Maltā

Publicēts 10.04.2018

22.aprīlī plkst.10.00 – 17.00 Maltas daudzfunkcionālajā zālē (Skolas iela 5, Malta, Rēzeknes novads) notiks vērienīgs pasākums „Latvijas robotikas čempionāts RTA 2018”, ko organizē Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Inženieru fakultāte sadarbībā ar Rēzeknes novada domi.
Sacensību mērķis ir veicināt jauniešu interesi par inženierzinātnēm un attīstīt robotiku Latgales reģionā.
„Idejas rašanās pirmsākumi meklējami jau tad, kad RTA vēl tikai sāka veidot sacensību robotus. Vairāku gadu garumā tika attīstīta ideja par robotu sacensību organizēšanu mūsu pusē un piedalīšanos tajās, lai uzlabotu sacensību garu savā starpā un uzlabotu cīņu kvalitāti,” stāsta RTA profesionālā bakalaura studiju programmas „Mehatronika” absolvents Kārlis Pīgožnis, kurš kopā ar RTA vieslektoru Daini Kļaviņu ir atbildīgie par to, lai šāda veida sacensības notiktu Rēzeknes novadā un tiktu nodrošināts, ka tās ir pēc iespējas aizraujošākas.
RTA Inženieru fakultātes dekāne Ērika Teirumnieka stāsta: „RTA studējošie robotikas sacensību pieredzi ir guvuši, piedaloties dažāda veida un līmeņa sacensībās gan Latvijā, gan Igaunijā, gan Lietuvā. Tagad esam sapratuši, ka esam gatavi sacensību organizēšanai un dalībai tajās. Ceram, ka čempionātā būs dalībnieki ne tikai no studējošo vidus, bet arī no skolu jauniešu puses. RTA vada interešu izglītības nodarbības tehniskajās nozarēs, tai skaitā robotikā, Rēzeknes novada skolēniem jau piecus gadus, un ir izveidojusies jauniešu grupa, kam robotika kļuvusi par sirdslietu. Jāatzīmē, ka bez Rēzeknes novada domes atbalsta tas nebūtu iespējams.
Sacensībās piedalīties aicināti studenti, skolēni, amatieri, kā arī ikviens interesents. Vecuma ierobežojums nepastāv.
Reģistrēšanās dalībai sacensībām norit elektroniski, aizpildot reģistrācijas pieteikumu.
Čempionāta nolikums un informācija par reģistrāciju atrodama vietnēs:
http://latvianroboticchampionship.lv/latvianroboticchampionship/ un

https://www.facebook.com/LatvianRoboticChampionshipRTA/

Dalībnieki var startēt šādās disciplīnās: Mini Sumo; Folkrace; Līnijsekošana; iRobot sumo; LEGO Sumo; LEGO Folkrace; LEGO līnijsekošana; Freestyle; Drone racing.
Disciplīnu saraksts var tikt papildināts.
LEGO grupas disciplīnās un Elektronikas robotu disciplīnu sacensības notiek saskaņā ar starptautiskajiem noteikumiem, pēc kādiem tiek organizēts arī Latvijas Robotikas čempionāts. Detalizēti disciplīnu noteikumi pieejami nolikumā.
Dalībnieku piedalīšanos pasākumā finansē komandējošā organizācija.
Kontaktpersona par sacensību norises jautājumiem – RTA vieslektors Dainis Kļaviņš (e-pasts: dainis.klavins@rta.lv).

28167224_203242083758204_1288839568022942781_n

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0