Latvijas simtgades koncerts Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā “Manas mājas dzimtā novadā”

Publicēts 20.11.2018

“Sakiet, vai te nav skaista pasaule? Domāju par sava tēva māju. …tā laikam ir tā sajūta, tas skaistums, prieks un sāpe reizē, ko par dzimteni sauc. Tu visu te mīli un tevi mīl, jo tu esi daļa no dzimtenes.” Tā ir teicis rakstnieks Jānis Klīdzējs.

16. novembrī, sagaidot Latvijas valsts simtgadi, Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas saime un ciemiņi pulcējās uz svētku koncertu “Manas mājas dzimtā novadā”. Pasākuma laikā meklējām atbildi uz jautājumu: kādi mēs esam savās mājās – skolā? Un atbilde tika atrasta!

Skolas ansambļa meiteņu skaistajās, patriotiskajās dziesmās un dzejas montāžā izskanēja lepnums par savu māju un par savu zemi.

Mazi un lieli dejotāji pārliecināja, ka skola atrodas skaistajā zilo ezeru zemē Latgalē. Mūsdienīgos deju soļos skanēja doma, ka no mūsu mājām nāk jautri un atraktīvi bērni. Katrs sapņo par laimi, un šis sapnis tika izdejots “Piena ceļā.” Latvijā nav lielu kalnu, bet mums ir lieli darbi, lieli cilvēki un katrs paugurs mums šķiet liels – tāda pārliecība skan skolas vecāko klašu skolēnu deju ritmos.

Esam lepni, ka mūsu mājās – skolā visi skolēni no 1.-5. klasei sporto piecas reizes nedēļā! Šogad šai kustībai pievienojās 2. un 3. klase. To, ka šiem bērniem sports ir sirdslieta, redzējām aizraujošā prezentācijā.

“Neapstāsimies, iesim tālāk- ar labiem darbiem, augsim līdzi zvaigznēm par godu savai Latvijai, savām mājām!” aicināja pasākuma vadītāja Agnese. Koncerta noslēgumā visi klātesošie vienojās kopīgā dziesmā “Manas mājas dzimtā novadā”.

Skolas direktores Silvijas Freibergas apsveikumā Latvijas 100. dzimšanas dienā izskanēja novēlējums mīlēt savas mājas, savu skolu un Latviju! Un, protams, kā jau dzimšanas dienā pienākas, mājas saimniece sagādāja pārsteigumu- garšīgas kūkas visai skolas saimei!

Paldies dziedātājiem ,dejotājiem, dzejoļu skandētājiem par jauko koncertu! Simtgadē vēlam saules mūžu tev, Latvija!

 

Sākumskolas skolotāja Anita Kudļa
Foto Evija Trimalniece

IMG_0603 IMG_0607 IMG_0614 IMG_0621 IMG_0624 IMG_0635 IMG_0639 IMG_0682

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0