Latvijas simtgades pasākumi Kaunatas vidusskolā

Publicēts 27.11.2018

Es lūdzu par liesmiņu, silto un maigo,
Es lūdzu par gaismu, es lūdzu par jums,
Es lūdzu, lai nenodziest cerība plaukstā
Un atgriežas ticība gaismai pie mums…

Ar šiem Guntara Rača vārdiem 16. novembrī Kaunatas tautas namā vidusskolas svinīgo pasākumu par godu Latvijas 100-gadei pēc direktores vietnieces audzināšanas jomā Eļas Astičas sagatavotā scenārija atklāja Kaunatas vidusskolas skolotāji. Tikmēr mazās bērnu rokas uznesa uz skatuves svecītes, izgaismojot zāli. Svecīšu klājumu noslēdza direktore Alīna Gendele tautas tērpā. Ar īpašu pacilātību tika svinīgi sagaidīts Latvijas karogs, ko ienesa zālē. Klātesošos uzrunāja direktore Alīna Gendele, uzsverot, cik svarīgs ir katra ieguldījums valsts labklājībā un apsveicot ar iespēju piedalīties Latvijas 100-gadē.

Pasākumā uzstājās gan sākumskolas koris skolotājas Marutas Čudares vadībā, gan skolas deju kolektīvi skolotājas Allas Silovas vadībā, sveicot Latviju ar dziesmām un dejām. Katra klase bija sagatavojusi savu veltījumu dzimtenei – cimdu ar dzejoli. Noslēgumā tika sveikti konkursu uzvarētāji, kas šajā patriotisma mēnesī parādīja savas zināšanas par savu valsti dažādos konkursos.

Konkursā pamatskolai “Manai Latvijai – 100”
5.-6. klasēm (skolotāja Ingrīda Ūzulāne):

 • I vieta “Ašie brašie” – Katrīna Bartuša, Maksims Mihejevs, Nikola Zariņa, Uldis Pavlovskis, Raivis Beinarovičs, Evelīna Miezāne;
 • II vieta “Foršie” – Ingats Timofejevs, Ričards Koniševskis, Raivis Kovaļevskis, Matīss Šķesters;
 • III vieta “Gudrīši” – Arīna Maslobojeva, Aleksandra Novikova, Anna Borisova, Raivis Ričards Miķelis;

7.-9. klasēm:

 • I vieta “Pilsoņi” – Kaspars Bačkurs, Maria Vaļuma-Talkiu, Nataļja Gavrilova, Ieva Sutina, Viktorija Gribuste;
 • II vieta “Latgalieši” – Visvaldis Rusakovs, Jolanta Gaveika, Rolands Petuhovs, Jānis Kovaļevskis, Artjoms Čonka, Anastasija Skiba;
 • III vieta “Strēlnieces” – Linda Leonova, Ērika Ruhmane, Evija Ūdre, Sabīne Ameļčenkova, Elīna Veinberga.

Vidusskolēniem tika organizēts konkurss “Ar sirdi Rēzeknes novadā un Kaunatas pagastā”:

 • I vieta “1+2+12” – Toni Anželo Fernandes, Sanita Kuzminska, Ināra Zadvinska, Kristīne Marmiļova, Žanis Kilaitis;
 • II vieta “II-tie pie Rāznas” – Līna Šlapakova, Ērika Peļņa, Ilze Verpakovska, Inguss Sutins, Linda Keisele;
 • III vieta “Spēks” – Enija Kuzminska, Oļegs Lukša, Nadežda Kvjatkovska, Lija Saukāne, Artjoms Belodedovs.

Patriotiskās nedēļas ietvaros notika arī dzejoļu konkurss “Novēlējumi/dzeja Latvijai – 100” – tajā 1. vieta tika piešķirta 5.a klases skolniecei Samantai Daņilovičai. Savu fizisko sagatavotību 1.-5. klašu skolēni parādīja ierindas skatē, kur žūrija izvērtējot sadalīja vietas:

 • I vieta – 5.b klase (klases audzinātāja Marina Ameļčenkova);
 • II vieta – 5.a klase (klases audzinātāja Evita Kairiša);
 • III vieta – 1.a klase( klases audzinātāja Rita Spruževnieka).

Atsevišķi puišiem notika konkurss “Superpuika” 6.-7. klasēm un “Skolas Lāčplēsis” 8.-12. klasēm. Par Superpuiku kļuva 7.a klases skolēns Sergejs Kučinskis (audzinātāja Aija Gribuste), bet par Kaunatas vidusskolas Lāčplēsi šogad tika sumināts 10.a klases skolēns Mairis Kablanovs (audzinātāja Ināra Paramonova). Kuzminsku ģimenes zemnieku saimniecība iedibināja balvu pašam spēcīgākajam jaunietim – 16 kg svaru bumbu 70 reizes pacēla 12.a klases audzēknis Nikita Bašmakovs (audzinātāja Marija Mukāne).

Gatavojoties Latvijas dzimšanas dienai, tika organizēta radošā darbnīca “Spīdēsim šodien” 1.-4. klasēm un fakultatīva “Patriotu māja” darbu izstāde skolotājas Solvitas Meļņičenko vadībā, kā arī bija iespēja apmeklēt izstādi “Kaunatas pagasta zemessargi un robežsargi” skolotājas Staņislavas Inkinas vadībā. Pateicoties projekta “Latvijas skolas soma”atbalstam, 8.-12. klašu skolēni apmeklēja mākslas filmu “Tēvs Nakts” Latgales vēstniecībā GORS.

Ināra Paramonova
Foto: Vladimirs Likovs

DSC_0345-2DSC_0346 DSC_0348 DSC_0352 DSC_0356 DSC_0377

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0