Latvijas Veselības Nedēļa Griškānu pagastā – Skriešanas seriāls 50 km 7 dienās

Publicēts 08.06.2018

No 28. maija līdz 3. jūnijam visā Latvijā notika Latvijas Veselības Nedēļa 2018 jeb MoveWeek. Šī pasākuma ietvaros Griškānu pagastā notika vēl nebijis skriešanas seriāls, kura laikā 7 dienās dalībniekiem nācās pievarēt 50 kilometrus.

Katru dienu plkst. 19.00 visi skriet gribētāji pulcējās stāvlaukumā blakus Griškānu pagasta pārvaldei. Sākums bija ļoti optimistisks, jo jau pirmajā dienā, uzreiz pēc iepriekšējā dienā notikušā “Bigbank Skrien Latvija” pusmaratona, atnāca deviņi skriet gribētāji. Saulains laiks, lieliska atmosfēra un vēlme uzlabot savu fizisko sagatavotību, kā arī pārbaudīt savas spējas motivēja dalībniekus pievarēt katrā no dienām sekojošas distances: 1. diena – 5km, 2. diena – 7,09km, 3. diena – 12km, 4. diena – 5,46km, 5. diena – 7,23km, 6. diena – 7,28km, 7. diena – 8,71km.

Sapulcējoties otrās dienas skrējienam, skriešanas seriālam piebiedrojās arī Griškānu pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Aleksāns, kurš uzdeva diezgan ievērojamu tempu visiem skrējiena dalībniekiem, pievarot distanci 7,09km. Lielisks starts, patīkams nogurums par spīti karstumam.

Pirmās divās dienās skrējēji bija kuplā skaitā, taču, sākot ar 3. dienu, distancēs stājās jau  daudz mazāk dalībnieku, taču tas netraucēja sasniegt kopīgo mērķi – noskriet 50km 7 dienās. Vēl jo vairāk, pēdējā dienā trīs dalībnieki, ieskaitot pagasta pārvaldes vadītāju,  50km robežu pārsniedza pat par 2,77km un kopējā distance septiņās dienās sastādīja 52,77km.

”Neliec sev ierobežojumus. Jo vairāk tu tiecies pēc kaut kā, jo vairāk Tu varēsi sasniegt!” (Maikls Felpss, ASV olimpiskais čempions peldēšanā)

Kas ir Veselības nedēļa jeb MOVE Week? 

“NowWeMOVE” ir lielākā Eiropas “sports visiem” kampaņa, kuras vīzija ir līdz 2020.gadam iesaistīt fiziskajās aktivitātēs par 100 miljoniem vairāk eiropiešu. Projekta mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs. NowWeMOVE projektu jau ceturto gadu organizē Starptautiskā Sporta un kultūras asociācija (ISCA) sadarbībā ar Eiropas valstu tautas sporta (sports visiem) nacionālajām organizācijām. Latvijā Veselības nedēļu koordinē Latvijas Tautas sporta asociācija (LTSA). Veselības nedēļas ietvaros visā Latvijā notiek dažādi jau bijuši un jauni pasākumi, kuros aicināti piedalīties visi iedzīvotāji neatkarīgi no vecuma, dzimuma un sportiskās sagatavotības. Pasākumu organizatori nodrošina jebkādas fiziskās aktivitātes iedzīvotājiem visas nedēļas garumā, piemēram, skriešana, nūjošana, pārgājieni, riteņbraukšana, pievilkšanās, lēkšana ar lecamauklu u.c.

Igors Isupovs,
Griškānu pagasta jaunatnes lietu speciālists

2 4 1

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0