Lauku tūrisma uzņēmējus aicina uz interesantām aktivitātēm un konferenci

Publicēts 07.10.2017
Tūristu grupa Lūznavas muižā. foto: A. Rancāne

Aktīvā tūrisma sezona tuvojas nobeigumam, klāt ir mūsu Latgales reģiona tūrisma asociācijas (LRTA) mācību un konferences laiks.

Šogad esam izlēmuši organizēt dažus, toties pamatīgus kursus. Pēdējā laikā Latgalē izkristalizējusies ir problēma ar kempingiem. Mums ir atpūtas bāzes vai lauku sētas, bet maz ir kempingu, kā to saprot un sagaida ārzemnieki. Šoreiz 25., 26. oktobrī uz  uz viesu māju “Zaļā sala” Rēzeknes novada Griškānu pagastā aicināsim kempingu speciālistus divās dienās izstāstīt visu par kempingiem, — sākot ar ar tehniskiem risinājumiem un beidzot ar mūsdienīga biznesa problēmu risināšanu. Klausītājiem tiks piedāvātas arī publikācijas par šo tēmu, interesanta biznesa realitātes spēle un izklāstītas kempingu attīstības tendences pasaulē un Latgales griezumā. Kursu vadīs Latvijas kempingu asociācijas vadītāja Linda Bēce, kurai pašai ir kempings Vidzemē “Meža salas” un Anti Hantenens no Somijas, no Eiropas kempingu asociācijas. Klausītājiem no tālākām vietām ir iespēja nakšņot viesu mājā un apmeklēt kādu kultūras pasākumu Rēzeknē.

19.- 20. oktobrī organizējam pieredzes apmaiņas braucienu — šoreiz uz Ziemeļvidzemi un Dienvidigauniju. Šobrīd programma tiek precizēta, bet pamatā maršruts ir šāds- Daugavpils-Rēzekne- Balvi-Stāmeriena- Alūksne- Veclaicene – Rouge muižā (nakšņošana). Otrā dienā apskatīsim Setu zemi Igaunijā – viesu mājas, mājražojumu veikaliņu, inovatīvus tūrisma piedāvājumus, skatu torni, setu muzeju, pilsdrupas. Asociācija apmaksās transportu un naktsmītnes un pavadoni, pašiem būs jānomaksā ēšanas izdevumi.

1. novembrī plkst. 10.00 Daugavpilī, viesnīcas “Park hotel Latgola”  2. stāva zālē notiks seminārs par modernajiem komunikācijas un reklāmas instrumentiem. Lektores – blogere Brigita Dambe un Lelde Beņķe, LIAA TD Mārkeninga nodaļas vecākā speciāliste

Pēc lekcijas LRTA sapulce par aktualitātēm.

Savukārt 10. novembrī visi tiek aicināti uz Latgales tūrisma konferenci Lūznavas muižā (Rēzeknes novads). Konferences sākums plkst. 10.00.

Pirmajā daļā parunāsim par sezonu un plāniem nākošam gadam. Zinoša speciāliste, profesore Agita Līviņa pastāstīs par to, kā labāk šodien nopelnīt laukos tūrisma jomā. Andris Kucins no Plānošanas reģiona izstāstīs jaunumus un izmaiņas uzņēmējiem likumdošanā un projektos, būs arī jaunumi no LIAA par tūrisma darbu valstī. Otrajā daļā “Lauku Ceļotāja” vadītāja Asnate Ziemele stāstīs par situāciju lauku tūrismā, iespējām, jaunumiem un projektiem, kas šobrīd ir LC dienas kārtībā.

Konferences programma. 

Nobeigumā kā allaž – tiks pasniegtas balvas labākajiem Latgales tūrismā 2017. Lūdzam sūtīt savus pieteikumus apbalvošanai 6 nominācijās līdz 25. oktobrim. Nolikums pielikumā.

Aicinām aktīvi piedalīties visos pasākumos un pieteikties laicīgi savos TICos vai sūtīt e-pastu uz tic@ludza.lv vai ligakondrate@inbox.lv, t. 29467925.

 

Līga Kondrāte,
Latgales reģiona tūrisma asociācijas “Ezerzeme” priekšsēdētāja 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0