Lekcija visiem, kam rūp veselība

Publicēts 28.03.2019

27. marta pēcpusdienā Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā notika pirmā lekcija “Veselības koncepcija un dzīves ilgums” cikla “Racionāla uztura nozīme veselības saglabāšanā, dzīves kvalitātes uzlabošanā” ietvaros. Lekcijā bija ietvertas divas tēmas: septiņi veselības pamatprincipi un jaunākie zinātniskie pētījumi par to, kā var paildzināt jaunību.

Uztura un slimību sakarības ārstiem ir zināmas kopš Hipokrāta laikiem. To, ka racionāls uzturs ir veselīgas un veiksmīgas dzīves pamatā, zinām visi. Lai arī nav iespējams nosaukt vienu recepti, kā ēst pareizi, ir vērts lieku reizi ieklausīties speciālistu ieteikumos par veselīgu uzturu un iegūtās zināšanas pielietot ikdienā. Lekciju lasīja sertificēta nutricioloģe Velta Popa.

Nutricioloģija tulkojumā no grieķu valodas nozīmē zinātne par uzturu. Nutricioloģijas mērķis ir izpētīt pārtikas produktu un uzturvielu ietekmes likumus saistībā ar cilvēka veselību, atrast vieglas uzturvielu asimilācijas, pārstrādes un utilizācijas ceļus. Klātesošie varēja iepazīties ar tematisku literatūras izstādi “Galvenais, lai veselība!”, ko bija sagatavojušas lasītavas darbinieces

Pasākums notika informācijas centra Austrumlatgalē “Europe Direct” projekta ietvaros.

“Europe Direct” ir 2005. gadā izveidots Eiropas Komisijas informācijas centru tīkls, kas darbojas visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, lai sniegtu bezmaksas informāciju ikvienam iedzīvotājam par ES darbības jomām, kā arī aicinātu ikvienu iesaistīties ES notiekošajos procesos un izmantot iespējas, ko sniedz dalība ES. Savukārt, Eiropas Komisijai ar “Europe Direct” informācijas centru palīdzību ir iespēja uzzināt, ko par ES zina un domā iedzīvotāji reģionos.

Anita Gaidule, RCB lasītavas vadītāja

EDIC_Austrumlatgale_LOGO_iistais_un_vienigais_un_pareizais

bibl1  bibl3 bibl4

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0