Lendžu kultūras namā atklāj Agates Kūkojas zīmējumu izstādi

Publicēts 21.04.2017

Lendžu kultūras nama foajē svētdien, 23. aprīlī plkst. 13.00 tiks atklāta Agates Kūkojas zīmējumu izstāde. Agate nāk no Lendžu pagasta Požogiem, beigusi Kalnezeru Katoļu pamatskolu, šobrīd mācās Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijā.

“Mazs cinītis gāž lielu vezumu.”, tā varētu teikt par Agati, viss, ko viņa zina un prot, ir apgūts pašmācības ceļā. Agates zīmējumos ir redzama liela un patiesa mīlestība pret darbu ko iegulda zīmējumos. Šī izstāde ir sākums kaut kam lielam,” — tā izstādi raksturo Lendžu kultūras nama vadītāja Ligita Meļko.

Šī ir pirmā izstāde, kur apkopoti meitenes zīmējumi. Agate stāsta, ka zīmēt viņai paticis vienmēr, bet nopietnāk ar to sākusi nodarboties, mācoties 8. klasē. Daudz lasījusi par mākslu, meklējusi informāciju internetā. Par savu izstādi Agate saka tā: “Zīmēju filmu, grāmatu varoņus, kuri man likās interesanti, iedvesmoja, emocionāli aizskāra. Pagaidām vēl baidos zīmēt man pazīstamu cilvēku, draugu, ģimenes locekļu portretus, bet noteikti to gribētu izmēģināt. “

Jāpiebilst, ka Agate Kūkoja jau ir guvusi panākumus valsts mērogā, viņa ir Aspazijas un Raiņa 150. jubilejai veltītā skolēnu radošo darbu konkursa “Lai gals top sākums” laureāte.

Anna Rancāne

DSC_0037 DSC_0038AgateDSC_0035Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejas konkursa noslēgumā - ar balvu

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0