Lendžu kultūras namā notika ansambļu sadziedāšanās svētki

Publicēts 30.10.2018

Sadziedāšanās svētki “Jo dzīdoju, jo skaņāja ” izskanēja godam un ar lielu mīlestību. Laimes brīžos sakām – mana sirds un dvēsele dzied… Pagājušajā svētdienā Lendžu kultūras namā sanākušajiem sirdis un dvēseles dziedāja, jo, kopā dziedot, tika svinētas “Rūžeņām”15 un “Omammām”10 gadu dzimšanas dienas. Tika izdziedātas neskaitāmas dziesmas, pateikts daudz siltu vārdu, saņemti apsveikumi un laba vēlējumi.

Lendžos ir dziedāts vienmēr, vēl ilgi pirms “Rūžeņām” un “Omammām”, dažādos sastāvos. Ir mainījušies dziedātāji un vadītāji, bet mūsu stāsts sākās kopā ar Sarmīti Skredeli. Kopā tika izdziedātas neskaitāmas dziesmas, lielākoties šlāgeri, kas patika pašām un priecēja sirdi skatītājiem. Ļoti neilgu laiku dziedājām kopā ar Diānu, bet nopietnāka dziedāšana, ar dziesmām a capella, ar skatēm, mums sākas, kad ansambļa vadīšanu savās rokās pārņem Elīna Kačkāne. Un ne tikai, viņai radās doma mūs sadalīt divos ansambļos, tā tika izveidots mūsu smaidīgo un dzīvespriecīgo “Omammu” ansamblis. Laiki gāja un mainījās, un mainījās arī vadītāji, pavisam neilgu laiciņu mūs vadīja Sintija Gailuma, tad Ieva Lubāne. Skatuves šarmu ansambļiem ar savu darbu ienesa Ingūna Lipska, mērojot simtiem kilometrus līdz Lendžiem no Ozolniekiem Jelgavas novadā. Mācīja mums ne tikai dziedāt, bet arī katru uzstāšanos uz skatuves veidot kā izrādi, kā šovu.  Šobrīd mūsu kolektīvus ar apbrīnojamu pacietību un mieru vada Laura Ivanova. Katrs vadītājs ansambļu izaugsmē ir ielicis daļu no sevis, par ko sakām lielu paldies.

Lielu paldies par skaisto pasākumu sakām ciemiņiem, sieviešu vokālajam ansamblim “Melodija.” no Viļakas novada, sieviešu vokālajam ansamblim no Bērzgales un Igauņu ģimenei no Gaigalavas. Paldies par ieguldījumu sakām pārvaldes vadītājam Voldemāram Deksnim.

Vai ir iespējams dzīvi nodzīvot bez dziesmas? Lendžu dziedātājas teiktu – noteikti nē!

Ligita Meļko

DSC_2DSC_3 DSC_6 DSC_7 DSC_8 DSC_9

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0