Lielais Liepu kalns

Publicēts 03.06.2014

Adrese: Dzerkaļi, Dubuļu ciems, Kaunatas pagasts
Īss apraksts: Augstākā skatu vieta Latvijā 323 m.v.j.l. Lielā Liepu kalna virsotnē uzbūvēts augstākais koka skatu tornis Latvijā (34 m), no kura paveras brīnišķīgs skats uz apkārtējo ainavu, Rāznas un citiem ezeriem.
Lielais Liepu kalns (289,3 m.v.j.l.) ir Latgales augstākā un Latvijas trešā augstākā virsotne (otrā pēc relatīvā augstuma (86 m) un atrodas Rāznas Nacionālā parka teritorijā. Parks ir jaunākais nacionālais parks Latvijā, dibināts 2007. gadā, lai saglabātu unikālās dabas vērtības, kā arī raksturīgo Latgales kultūrainavisko vidi plašā teritorijā Rāznas ezera apkaimē.
No stāvlaukuma līdz skatu tornim apmeklētājus aizved 830 m gara Lielā Liepu kalna taka ar informācijas stendiem, atpūtas vietām, šūpolēm. Ir ierīkota vieta atpūtai vai nelielam pasākumam ar nobruģētu ugunskura vietu, soliņiem, estrādi, šūpolēm. Blakus esošais Dzerkaļu kalns (286,3 m.v.j.l.) ir augstākā virsotne Latvijā pēc relatīvā augstuma (89,2 m).

GPS: 56.2693975, 27.6560941

L_Liepu_k_takas_shemaL_Liepu_kalnsstends_pie_LLiepu_kalnaskats no cela_uz LLkalnu skats_no_Liela_Lkalna

lielaisliepukalnslielaisliepukalns2lielaisliepukalns3Lielais Liepu kalnsLielais Liepu kalns

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0