Lielais ziemas deju putenis “Sābru byušona” Bērzgalē

Publicēts 04.03.2015

Ziema iet uz beigām, lielie aukstumi un sniegputeņi beigušies, nemaz tā īsti nesākušies. Vienīgi vēl cīruļputenis var ieputināt skaļajiem dziedātājiem, vīterotājiem, čivinātājiem uz spārniem. 27. februāra vakarā Bērzgales kultūras namā sagriezās lielais deju putenis, kurš atpūta pie mums sābrus – Mežvidu pagasta skolas un tautas nama dejotājus.

Zemnieki gaida pavasari – sējas laiku, lai rudenī varētu ievākt ražu. Bet pašdarbnieki jau rudenī iesējuši, un nu ir klāt pļaujas laiks – jāatrāda sava mācēšana lielākām un mazākām komisijām, žūrijām dažādās skatēs. Var teikt, ka Bērzgalē notika lielais ģenerālmēģinājums pirms skatēm. Skolēnu deju kolektīvi gatavojas Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem vasarā Rīgā. Arī Bērzgales skolēnu deju kolektīvs piedalīsies Rēzeknes un Viļānu novada deju kolektīvu skatē 7. martā. Līnijdeju grupas gatavojas spēkiem mēroties līnijdeju festivālā “Rīgas kauss 2015”, bet vokālajiem ansambļiem skate notika Feimaņos 28. februārī.

Koncerts izvērtās par tādu īstu sābru saiešanu. Skatītājus priecēja divi Mežvidu pamatskolas tautas deju kolektīvi, tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Bitīt´ matos”, līnijdeju kolektīvs “Chilly cha cha”. Uz skatuves kāpa arī Bērzgales skolēnu deju kolektīvs “Bērzgalīte”, līnijdeju kolektīvs “Šiks”, sieviešu vokālis ansamblis. Dejām pa vidu gan bērzgalieši, gan mežvidieši atcerējās un pastāstīja skatītājiem dažādus pastāstus un anekdotes par “sābru byušonu”.

Koncerta noslēgumā klātesošie viennozīmīgi piekrita, ka “sābru byušona ir tykumiska padareišona. A tykumus nūsorguot ir svāta līta i kotra myusu pīnuokums!” Par “sābru byušonys” veiksmīgu uzturēšanu saku paldies deju kolektīvu vadītājai Anitai Turlajai, Mežvidu tautas nama vadītājai Antoņinai Mūrniecei, Bērzgales vokālā ansambļa vadītājai Guntrai Kuzminai.

Paldies visiem, kuri savu brīvo laiku izvēlējušies veltīt darbībai pašdarbības kolektīvos, paldies pašdarbnieku ģimenes locekļiem par atbalstu morālu un materiālu atbalstu! Lai veicas!

Daila Ekimāne
Bērzgales KN vadītāja

 Foto Ilze Čudare

Fotogalerija

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0