Lieldienu radošās darbnīcas Stoļerovā

Publicēts 16.03.2015

Saulainā sestdiena aicināja ikvienu Stoļerovas iedzīvotāju uz Lieldienu radošajām darbnīcām. Skaistas Lieldienu dekorācijas no dabas dāvātajiem materiāliem varēja izgatavot ikviens, neatkarīgi no vecuma vai sagatavotības pakāpes. Sanākušie zinātkārie bērni ar mammām un vecmammām apguva latviešu kultūrā visiem plaši pazīstamā dekoratīvā elementa – puzura – veidošanu no niedrēm un salmiem. Radījām arī sev prieku, veidojot krāsainas papīra saulītes. Par aizraujošo darbnīcu norisi rūpējās mūsu pašu pagasta mākslinieces un rokdarbu lietpratējas Laura un Jelena Nedušenkas.

Apņēmība mūs visus mudināja ņemt un atcerēties kādreiz bērnībā gatavotos zeltaini spīdīgo salmu puzurus, bet šoreiz saviem bērniem mācījām pielietot raupjāku dabas materiālu – niedres. Nenoliedzami pirms uzsākt darbu, jāzina materiāla pareiza sagatavošana, vienāda garuma 12 niedru posmiņu sagriešana, ko vēlāk ar diega palīdzību savērt romba figūras veidā. Caurveramo adatu „samontējām” paši no metāla stieplītēm, tas arī ļāva izvērt diegu cauri garākiem niedru stiebriņiem.

Ar smaidu, pacietību un interesi visi radošie mākslinieki veidoja puzurus. Ceram, ka tā nebija pēdējā tikšanās pirms Lieldienām, un iedvesmas pārņemti turpināsim dekoratīvo elementu veidošanu, lai varam rotāt sava pagasta saietu nama telpas un iemācīt arī savus draugus.

Stoļerovas Saieta nama vadītāja
Dzintra Gribuste

Foto: Dzintra Gribuste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0