Liepu pamatskolas skolēni Daugavpils skrošu rūpnīcā

Publicēts 09.12.2019

Kad skolās pirmais mācību pusgads ir finiša taisnē, tad ir laiks doties kādā izbraucienā. Liepu pamatskolas 6. klases skolēni projekta ,,Skolas soma’’ ietvaros devās ekskursijā uz Daugavpils skrošu rūpnīcu, lai uzzinātu, atklātu, redzētu ko jaunu.

Daugavpils skrošu rūpnīca ir vienīgā tūristiem atvērtā munīcijas ražošanas rūpnīca Baltijā, kurā atrodas Eiropā vecākais, joprojām strādājošais skrošu liešanas tornis. Gids ļoti interesanti stāstīja par rūpnīcas vēsturi. Skolēni uzzināja, ka nozīmīgākā produkcijas daļa mūsdienās ir sporta un medību munīcija – lodes, patronas gludstobra ieročiem un lodes pneimatiskajiem ieročiem. Mums bija ļoti laba iespēja sajust neatkārtojamu 19. gadsimta industriālo atmosfēru vēsturiskajā skrošu ražošanas cehā. Tā kā skolēni vēl neapgūst skolā fiziku un ķīmiju, viņiem diezgan grūti bija izprast šeit notiekošo. Gida izsmeļošais stāstījums un videofilma skolēniem sniedza atbildes uz daudziem viņus interesējošiem jautājumiem.

Pēc ekskursijas skolēni rakstīja atsauksmes par redzēto. Lūk, ko stāsta paši skolēni:

Maksimilians: Man visvairāk patika tornis. Tas ir augsts. Zem tā atrodas 19m dziļā dzēšanas aka.

Viktorija: Man vislabāk patika tas, ka mums atļāva šaut.

Violeta: Man patika skatīties filmu par svina kausēšanas, liešanas procesu un patronu ražošanu.

Arturs: Man vislabāk patika gida stāstījums. Bija ļoti interesanti!

Kristaps: Es jau otro reizi biju šajā rūpnīcā. Man ļoti tur patika! Man patīk, ka tur daudzi procesi notiek pēc fizikas likumiem.

Braucot mājup, skolēni autobusā pārrunāja redzēto. Emociju un iespaidu bija ļoti daudz!

 

Kopā ar skolēniem ekskursijā bija Liepu pamatskolas skolotāja
Inese Kokoreviča

 

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0