Lubāna ezera Ceļotāju dienas 2018

Publicēts 14.05.2018

Jau pavisam drīz, 16.-17. jūnijā, starts tiks dots pirmajām Lubāna ezera Ceļotāju dienām.  Pasākuma galvenais nolūks ir popularizēt Lubāna ezeru un tā apkārtni kā lielisku galamērķi aktīvās atpūtas, dabas, kultūras un lauku tūrisma cienītājiem, kā arī veidot padziļinātu sabiedrības izpratni par Lubāna mitrāju, tā dabas vērtībām un nozīmi.

Ceļotāju dienu pasākuma programma ir plānota, lai sev tīkamu nodarbi spētu atrast gan dabas mīļotājs, gan aktīvās atpūtas baudītājs, gardēdis un kultūras mantojuma cienītājs. Lai būtu vienkāršāk sekot līdzi un plānot šo nedēļas nogali, esam izveidojuši interaktīvu tiešsaistes karti, kur var redzēt visus kultūras pasākumus, saimniecības, tūrisma informācijas punktus, aktīvās atpūtas un dabas izziņas pasākumus – ejuz.lv/celotajudienukarte. Karte tiks papildināta līdz pat 10. jūnijam.

Dabas mīļotājiem būs iespēja iepazīties ar dabas lieguma „Lubāna mitrājs” putnu daudzveidību un purvu pasauli kopā ar putnu vērotāju biologu Dagni Vasiļevski, doties pārgājienā purvā kopā ar dabas ekspertu Daini Tuču, ielūkoties nakts gaismās, pētot naktstauriņus kopā ar entomologu Gunti Akmentiņu, kā arī doties ekspedīcijas cienīgā laivu braucienā virsaiša Māra Valaiņa vadībā ar mērķi iepazīt Baltos klānus.

Ceļojot Lubāna apkārtnē, noteikti ir vērts atklāt kādu no Lubāna ezera noslēpumiem, pieteikt ciemošanos un doties pie apkārtnes tūrisma uzņēmumu saimniekiem, kuriem ir tik daudz talantu un arodu! Baudi sieru, alu, senos mūzikas instrumentus, kūpinātas zivis, gūsti baudījumu dabā un smelies spēku no seniem stāstiem!

Kultūras cienītājiem 16. jūnija vakarā ŪTAC “Bāka” norisināsies fotoizstādes „Lubāna ezera iedambēšana toreiz un tagad” un īsfilmas par vietējo iedzīvotāju dzīvi dabas liegumā „Lubāna mitrājs” atklāšana. Dienas izskaņā muzikālu baudījumu ar brīvdabas koncertu mums sniegs pasaules apceļotājs un dziesminieks Reinis Jaunais.

Lubāna ezera Ceļotāju dienās iesaistītie saimnieki un organizatori ir vietējie Lubāna apkārtnes iedzīvotāji, kuri labi pazīst Lubāna ezeru un dabas liegumu „Lubāna mitrājs”. Šajās Ceļotāju dienās viņi sanākuši kopā, lai teritorijas neskartumu, valdzinājumu un nesteidzīgumu izrādītu tieši jums!

Izpēti, ieplāno un izbaudi Lubāna ezera un dabas liegumu „Lubāna mitrājs” visā tā krāšņumā!

Par pasākuma norisi plašāka informācija pieejama www.lubanamitrajs.lv, kā arī rakstot e-pastu: lubanamitrajs@gmail.com vai zvanot 29234956.

Interaktīvā karte pieejama zem saites – ejuz.lv/celotajudienukarte

Pasākums tapis „Lubāns Latvijai toreiz un tagad” projekta ietvaros ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, ko īsteno biedrība „Pie Kraujas” no Madonas novada kopīgi ar projekta partneriem – biedrībām „Aborieši” no Lubānas novada un „Lubāna vilnis” no Rēzeknes novada.

Ilze Sauša, 

Lubāna mitrāja informācijas centrs,
Aiviekstes hidromezgls,
Ošupes pagasts, Madonas novads
Tel.nr.: +37129234956

celotaj-dienasA4

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0