Lubāna mitrājā notiks Meža pārgājiens „Dzīvība kokā”

Publicēts 13.05.2019

Ik gadu 22. maijā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bioloģiskās daudzveidības diena. Par godu šai dienai Lubāna mitrāja informācijas centrs dāvā iespēju ikvienam dabas draugam un interesentam doties meža pārgājienā “Dzīvība kokā”, kas norisināsies 26. maijā. Dabas aizsardzības pārvaldes eksperta un entomologa jeb kukaiņu pētnieka Gunta Akmentiņa vadībā dosimies mežā, lai izzināt dzīvību kokos un iepazītu mežu no mazliet citu skatupunkta.

Koks ir daudzu kukaiņu, sēņu, sūnu un citu dzīvo organismu mājvieta. Šoreiz vairāk pētīsim bezmugurkaulniekus kokos, konkrētāk – kukaiņus.

Pārgājiena sākums un dalībnieku pulcēšanās pie Lubāna mitrāja informācijas centra plkst.11.00.

Atrodamies pie Aiviekstes upes slūžām! Adrese: “Aiviekstes hidromezgls”, Ošupes pagasts, Madonas novads, LV-4833, GPS: 56.8164, 26.9065

Pēc pulcēšanās visi kopā dosimies ar automašīnām uz pārgājiena sākuma punktu. Pārgājiens būs aptuveni 3 stundas ilgs un apmēram 5km garš. Staigāšanas būs mazāk, pārgājiena mērķis ir apstāšanās pie kokiem un sugu vērošana.

Bioloģisko sugu daudzveidību dosimies pētīt dabas lieguma „Lubāna mitrājs” mežos. Pārgājienam esam izvēlējušies vecākus mežus, kas ir bagāti ar kritalām. Ņemiet vērā, ka pa tādiem būs mazliet grūtāk pārvietoties, nekā pa jaunu priežu mežu.

Ja esi ļoti zinātkārs un tev ir vēlme pārgājiena laikā dzīvās būtnes dabā saskatīt tuvāk, var ņemt līdzi palielināmās ierīces.

Pārgājiens ir bezmaksas un bez vecuma ierobežojuma, tādējādi draudzīgs arī ģimenēm ar bērniem. Tādēļ uz pārgājienu ir aicināts ikviens interesents!

Dalībniekiem līdzi ieteicams ņemt laikapstākļiem piemērotu apģērbu un apavus, kas paredzēti pārgājienam pa mežu. Pārgājiena laikā plānota arī pusdienu pauze, tādēļ līdzi ņemam sviestmaizes un tēju.

Mums Latvijas dabā vēl ir pietiekami tādu sugu, kuras vairumā Eiropas valstu diemžēl jau ir izzudušas. Pētīsim, apzināsimies un sargāsim kopā!

Lai pieteiktos pārgājienam, var zvanīt uz 29234956 (Ilze, Elīna) vai rakstīt uz lubanamitrajs@gmail.com.

Papildus info: www.lubanamitrajs.lv

Pasākumu organizē: Lubāna mitrāja informācijas centrs.

Dziviba_koka_26.05.

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0